bg

Wyniki ze Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Powiatu Mrągowskiego

W dniu 20 października 2017 r., w Parku Sikorskiego zostały przeprowadzone Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego organizowane w ramach kalendarza SZS.

Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Turystki w Mrągowie we współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym. W zawodach brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Powiatu Mrągowskiego.

W konfrontacji dziewcząt szkół podstawowych najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Warpunach, przed drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach i drużyną Szkoły Podstawowej w Nawiadach. W kategorii chłopców najlepszą sztafetą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie przed drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach i druga drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie.
W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt okazała się ekipa Gimnazjum z Mikołajek przed drużyną Gimnazjum w Warpunach i drużyną zGimnazjum z Piecek. W kategorii chłopców najlepszą była sztafeta Gimnazjum z Warpun przed drużyną z Gimnazjum w Mikołajkach. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy zGimnazjum w Pieckach.
W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą w grupie kobiet została sztafeta z  ZSZ w Mrągowie. Na drugim miejscu uplasowała się drużynaZespołu Szkół nr 2 atrzecie miejsce po zaciętej walce wywalczyły zawodniczki z drużyny drugiej Zespołu Szkół nr 2. Czwarte miejsce zajęły dziewczyny z LO Mrągowo.

W klasyfikacji męskiej szkół ponadgimnazjalnych wystartowało aż siedem drużyn. Na miejscu pierwszym przybiegła drużyna Liceum Ogólnokształcącego przed zawodnikami z Zespołu Szkół nr 2 i reprezentacją Zespołu Szkół Zawodowych.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekała gorąca herbata i napoje oraz słodkie bułeczki.

Organizator biegów składa szczególne podziękowania dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie (klasa 2j i 3TG ) za pomoc w przygotowaniu i sprawnej realizacji zawodów.

Sporządził: Cybul Waldemar