bg

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2019

W niedzielę 3 marca 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja już po raz siódmy zorganizuje ogólnopolski projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. 
 
Tradycyjnie pobiec będzie można w Mrągowie. Trwają zapisy, organizatorzy przygotowali 400 pakietów startowych!
 
Bieg, którego celem jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących po zakończeniu II wojny światowej z komunistycznym zniewoleniem, jest największym biegiem pamięci w Polsce i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
 
W ubiegłorocznej inicjatywie na starcie mrągowskiego biegu stanęło ponad 400 zawodników. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapisywać się możecie tu. Jeśli zaś wahacie się, czy w tym roku pobiec i uczcić żołnierzy antykomunistycznego podziemia, to zachęcamy do obejrzenia naszej relacji z ubiegłego roku.
 
 
 
Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo a partnerami Hotel Mrągowo Resort & Spa, Centrum Kultury i Turystyki, Zespół Oświatowo Sportowy "Baza" w Mrągowie, Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie, Stowarzyszenie Luz Grupa, Muzeum Sprzętu Wojskowego, Klub Biegacza Mrągowo, Hufiec ZHP Mrągowo im. Janusza Korczaka oraz Parafia św. Wojciecha w Mrągowie.
 
Symboliczny dystans do pokonania we wszystkich miastach organizujących bieg wynosi 1963 metry. Jest to nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W Mrągowie zorganizowany będzie również bieg na ok. 8 km.
 
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 04, luty 2019 12:57
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb