bg

Wyniki Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Powiatu Mrągowskiego

W ramach kalendarza imprez sportowych, Centrum Kultury i Turystyki  wspólnie z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizowało Sztafetowe Jesienne  Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego. Tegoroczne biegi zostały zrealizowane w dniu 25 października 2019r., w Parku Sikorskiego.

W konfrontacji szkół podstawowych wzięło udział 34 drużyny z 9 szkół naszego powiatu. W kategorii Igrzyska Dzieci dziewcząt najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pieckach, przed Szkołą Podstawową w Mikołajkach i drużyną Szkoły Podstawowej w Warpunach. W kategorii chłopców  najlepszą drużyna okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Warpunach przed drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach  i drużyną Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt najlepszą reprezentacja okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie przed drużyną Szkoły Podstawowej w Warpunach i drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach. Wśród chłopców najlepsza drużyna okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej  w Pieckach przed drużyną Szkoły Podstawowej w Szestnie i drużyną Szkoły Podstawowej  w Mrągowie.

W klasyfikacji szkół ponadpodstawowych najlepszą szkołą w kategorii dziewcząt została sztafeta Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie, trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

Wśród chłopców na miejscu pierwszym uplasowali się zawodnicy z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie, miejsce drugie zajęła drużyna z Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, na najniższym stopniu podium biegi ukończyła reprezentacja z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie.

Wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekały napoje oraz słodkie bułki.

KATEGORIA: Licealiada  - Dziewcząt

1. miejsce – Pierwsze Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie
2. miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie
3. miejsce – Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie

KATEGORIA: Licealiada – Chłopców

1. miejsce - Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie
2. miejsce - Pierwsze Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie