bg

MPPS

Samorządowcy grali w piłkę w Mrągowie

Mrągowo przez dwa dni gościło drużyny ze strefy północno-wschodniej, które walczyły o awans do finału XIX Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej.

W dwóch mrągowskich halach sportowych zespoły samorządowe walczyły o miejsca premiowane udziałem w finałach. W eliminacjach udział wzięło piętnaście drużyn w dwóch kategoriach a rywalizacja w trakcie meczy między drużynami była bardzo zacięta i emocjonująca.

W związku z tym, że strefa północno-wschodnia jest najliczniejszą strefą, aż sześć pierwszych zespołów kategorii open i dwa zespoły kategorii 45+ uzyskało awans do finału MPPS w Brennej, które odbędą się w terminie 16 – 17 maja br.

Najlepszą drużyną eliminacji strefy północno-wschodniej w grupie OPEN, okazała ekipa z Urzędu Miasta z Nowego Dworu Mazowieckiego, która w finale pokonała reprezentację Urzędu Miejskiego w Nidzicy wynikiem meczu - 4 : 0. Na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z Urzędu Miejskiego w Nasielsku. Czwarte miejsce przypadło drużynie  „Samorządu” Bielska Podlaskiego.

Awans do finałów uzyskały także reprezentacje: Urzędu Miasta w Biskupcu oraz ekipa Urzędu Gminy Golubia-Dobrzynia.
Podczas oficjalnego zakończenia i podsumowania eliminacji, zostali wyróżnieni także indywidualni zawodnicy.

W kategorii OPEN - najlepszym bramkarzem eliminacji został Sebastian Socha z Urzędu Miasta w Nidzicy. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Patrykowi Drewnowskiemu z Nowego Dworu Mazowieckiego.

W podsumowaniu kategorii 45+ należy wyróżnić zwycięzcę grupy – Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim. Ekipą, która zajęła miejsce drugie w tej grupie i tym samym awans na finały w Brennej, była reprezentacja Samorządu Mrągowskiego. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy.

 

W tej grupie, najlepszym zawodnikiem został wytypowany Sazonowicz Andrzej – Nowy Dwór Mazowiecki a najlepszym bramkarzem został Zbigniew Górki – Samorząd Mrągowo. Statuetkę i nagrodę dla najstarszego zawodnika mistrzostw otrzymał Zygmunt Szatkowski – Urząd Miasta Nidzica.

W organizację tegorocznych eliminacji w Mrągowie, włączył się Urząd Miasta oraz Burmistrz Miasta Mrągowa Pani Otolia Siemieniec, która objęła patronatem całą imprezę.

Nagrody rzeczowe i puchary zostały też ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie a nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników zostały ufundowane przez Związek Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wyniki spotkań, zdjęcia i klasyfikacja końcowa dostępna  - tutaj!

Materiał filmowy i zdjęcia z turnieju

 

 
  • Opublikowano: poniedziałek, 16, marzec 2015 10:41
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb