bg

Orlik

Sportowa majówka na orlikach - relacja

Wiele sportowych atrakcji przygotowali Lokalni Animatorzy Sportu na orlikach podczas tegorocznej "majówki".

W niedzielę 1 maja br. w turnieju o Złoty But  w Siatkonogę w kat. Open wzięło udział 7 uczestników.

Turniej odbywał się w systemie pucharowym a mecze eliminacyjne rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Mecz finałowy i III miejsce do 3 wygranych setów.

W finale Matusz Skonieczka pokonał 3:0 Pawła Ślusarka, w meczu o III miejsce Sebastian Bednarczyk pokonał 3:0 Dominika Pichlera. Turniej trwał ok. 2 i pół godziny.

Relacja: Jacek Kuśnierz

Tego samego dnia odbył się turniej siatkówki 4x4, w którym wzieły udział 3 drużyny . Zostały rozegrane trzy mecze każdy z dażdym, zawodnicy grali 3 sety do 25 punktów.

Trzecie miejsce zajeła drużyna "Dżumandżi", drugie miejsce "Recha Team" a najlepsi okazali się "Majoni Team" w składzie Mateusz Dudek, Adam Kochanowski, Paweł Chmiell, oraz Karol Wachowiak.

Wyłoniono również najlepszego zawodnika turnieju, a okazał się nim bardzo skuteczny, dobrze atakujący Kamil Malinowski. Podczas turnieju można było zobaczyć wiele pięknych serwów , akcji oraz wspaniałych bloków. Na koniec wszyscy zawodnicy zostali obdarowani medalami, został też wręczony puchar MVP, który znalazł się w rękach Kamila Malinowskiego.

Wyniki:
Recha Team 0:3 Majoni Team
Recha Team 2:1 Dżumandżi
Dżumandżi 1:2 Majoni Team

Relacja: Łukasz Ranachowski

W dniu 2 maja br., na orliku ul. Żołnierskiej, o godz. 18.00 odbył się uliczny turniej koszykówki 3x3. W turnieju grały 4 drużyny każdy z każdym (do 21 punktów / 10 minut - limit czasowy).

Czwarte miejsce zajęła drużyna "Baka Team", trzecie miejsce "West Side", drugie miejsce "Eldorado", a najlepszą trójką okazała się drużyna "Rower" w składzie Adam Bosek, Błażej Modrzeski oraz Bartłomiej Morawski, która wygrała wszystkie mecze.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem okazał się Tomek Koziatek, który otrzymał na koniec turnieju nagrodę - puchar MVP. Pierwsze trzy drużyny zostały nagrodzone medalami. W turnieju oglądaliśmy wiele ciekawych akcji, rzutów za 3 pkt oraz dużo dobrych zbiórek.

• Opublikowano: środa, 11, maj 2016 11:32