bg

Orlik

Sportowe Dni Mrągowa - relacja

W dniach 1-3 lipca br. na mrągowskich orlikach odbyły się imprezy w ramach Dni Mrągowa, przygotowane przez Lokalnych Animatorów Sportu.

2 lipca na orliku przy ul. Żołnierska odbył sie turniej koszykówki w "21". W turnieju tym brało udział 12-stu uczestników, podzielonych na dwie kategorie wiekowe.

W kategorii 9-12 lat najlepszy okazał się Mateusz Szewczyk, drugie miejsce zajął Kuba Kowalczyk, trzeci był Filip Kaczan.

W kategorii 14-17 lat pierwsze miejsce zajął Wojtek Gołubowski, 2 miejsce Maciek Jaśkowski, a trzeci był Amadeusz Orłowski.

Także w sobotę 2 lipca odbył się turniej piłki nożnej 7na7 wzięło, w którym udział wzięło 35 młodych zawodników w wieku 12-15 lat tworząc tym samym 4 zespoły. Formuła meczu zakładała mecz trwający 2 x 8 minut.

W rozegranych sześciu spotkaniach "każdy z każdym" padło łącznie 25 bramek. Pierwszy zespoł został nagrodzony pucharem oraz medalami natomiast drużyny z drugiego i trzeciego miejsca otrzymały pamiątkowe statuetki. Oto wyniki:

2-4 2:2

Od godziny 19:00 rozgrywano również turniej w siatkonogę w kategorii OPEN. Regulamin gry pozwalał na 3 kontakty z piłką oraz jedno odbicie piłki od ziemi. Grano do 2 wygranych setów, a w półfinałach do 1 wygranego seta. Każdy set do 11 punktów. Po prawie 2 godzinach gry z 6 uczestników wyłoniliśmy najlepszą czwórkę z czego trzech najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe statuetki.

1. Krystian Ziarkowski
2. Konrad Kowalewski
3. Łukasz Owedyk
4. Michał Zapert

W niedzielę 3 lipca 2016 r. o godzinie 15.00 na orliku na osiedlu Mazurskim obył się turniej piłki nożnej 7na7 w kategorii 16+. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny. Zawody zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. Każdy mecz trwał 20 minut, po 10 minut połowa. Mecze były rozgrywane po 6 zawodników + bramkarz, każda drużyna miała 3 graczy rezerwowych.

Mocna Ekipa 1 pkt

W sumie rozegrano 6 spotkań łącznie trwających 120 minut, w których padły 36 gole. Turniej zakończono podsumowaniem wyników i rozdaniem nagród.

• Opublikowano: poniedziałek, 11, lipiec 2016 12:40