bg

Sport szkolny

Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja, Centrum Kultury i Turystyki wspólnie z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizowało Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego. Tegoroczne biegi zostały zrealizowane w dniu 30 kwietnia 2014r., w Parku Sikorskiego, tym razem przy pięknej i słonecznej pogodzie.

W konfrontacji szkół podstawowych wzięło udział 20 ekip z 9 szkół naszego powiatu. W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego, przed drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach i drużyną Szkoły Podstawowej w Szestnie. W kategorii chłopców najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Mrągowa przed drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach i drużyną Szkoły Podstawowej z Warpun.

W kategorii szkół gimnazjalnych, w której startowało łącznie 11 ekip. Najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt okazała się ekipa Gimnazjum w Pieckach przed drużyną Gimnazjum z Szestna i drużyną Gimnazjum ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie. W kategorii chłopców najlepszą była sztafeta Gimnazjum nr 2 w Mrągowie przed drużyną z Gimnazjum ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie i drużyną Gimnazjum w Warpunach.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą została sztafeta Zespołu Szkół nr 2, która zwyciężyła w kategorii dziewcząt oraz klasyfikacji chłopców. Na drugi miejscu wśród dziewcząt uplasowały się zawodniczki ze sztafety Liceum Ogólnokształcącego , a na trzecim dziewczęta z Zespołu Szkół Zawodowych. Wśród chłopców, na drugim miejscu uplasowała się ekipa Zespołu Szkół Zawodowych, a trzecie przypadło chłopcom z Liceum Ogólnokształcącego. Na miejscu czwartym zawody zakończyła drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekały napoje oraz słodkie bułeczki.

Sporządził: Cybul Waldemar
  • Opublikowano: poniedziałek, 05, maj 2014 12:10