bg

Sport szkolny

Jesienne Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego

W dniu 17 października 2014r., w Parku Sikorskiego zostały przeprowadzone Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego. W zawodach brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

W konfrontacji dziewcząt szkół podstawowych najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 4, przed drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie i drużyną Szkoły Podstawowej w Mikołajkach. W kategorii chłopców najlepszą sztafetą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie przed drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach i drużyną Szkoły Podstawowej w Mikołajkach.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt okazała się ekipa Gimnazjum ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie przed drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie i drużynąGimnazjum w Szestnie. W kategorii chłopców najlepszą była sztafeta Gimnazjum w Warpunach przed drużyną z Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy zGimnazjum w Pieckach.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą w grupie kobiet została sztafeta Zespołu Szkół nr 2. W klasyfikacji męskiej na miejscu pierwszym, podobnie jak u dziewcząt, najlepszą okazała się sztafeta Zespołu Szkół nr 2.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekała gorąca herbata i napoje oraz słodkie bułeczki.