bg

Sport szkolny

Lekkoatletyczna rywalizacja uczniów szkół podstawowych

We wtorek 14 maja odbyła się XI Mrągowska Spartakiada Dzieci Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” pod hasłem „Na tropie piękna”. Zawody, które zostały rozegrane o Puchar Starosty Powiatu Mrągowskiego, przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie.

Celem imprezy było propagowanie konkurencji lekkoatletycznych, sprzyjanie rozwijaniu talentów oraz zainteresowań sportowych i zachęcanie do zdrowej rywalizacji w duchu „fair play”.

Spartakiadę przeprowadzono na Stadionie Miejskim w Mrągowie. Zwycięzców poszczególnych konkurencji nagrodzono medalami (trzy pierwsze miejsca ) i dyplomami (cztery pierwsze miejsca ).

W zawodach wzięło udział 145 uczniów z 7 szkół podstawowych powiatu mrągowskiego, które w punktacji zespołowej zostały sklasyfikowane następująco: