bg

Sport szkolny

Piłkarki ręczne I LO czwarte w województwie

Piłkarki ręczne mrągowskiego I Liceum Ogólnokształcącego zajęły czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej Kobiet Szkół Ponadgimnazjalnych. To największy sukces mrągowskich licealistek w tej dyscyplinie.
 
W poniedziałek 20 kwietnia w Giżycku odbyły się wojewódzkie finały w piłce ręcznej dziewcząt. A w nich wśród drużyn z Reszla, Elbląga i Giżycka pojawiły się mrągowianki, które awansowały do finałów po wygraniu baraży. Już sam udział w końcowym etapie rozgrywek był dla uczennic I LO w Mrągowie ogromnym sukcesem, bo na tym etapie drużyna z „ogólniaka” nie grała jeszcze nigdy.
 
Mrągowianki nie były oczywiście faworytkami, bo grały z dużo bardziej utytułowanymi rywalkami, które na co dzień grają w klubach sportowych.
 
Prócz spotkania z piłkarkami z Reszla, mrągowskie zawodniczki jak równe z równym walczyły szczególnie w pierwszych połowach. W drugiej części gry, rywalki odskakiwały na kilka punktów i wygrywały spotkania.
 
Ale czwarte miejsce w województwie to i tak świetny wynik! Sportowe Mrągowo gratuluje!
 
Skład: Dominika Jurkiewicz, Oliwia Cichowska, Julita Hinz, Karolina Schubert, Marta Łojewska, Aleksandra Sawicka, Karolina Świerc, Gabriela Dytnerska, Patrycja Hrynkiewicz, Lidia Święcka, Joanna Lenkiewicz. Trenerzy: Alina Pawelczyk, Cezary Samborski
 
ZS Reszel - I LO Mrągowo 12:4
II LO Giżycko - IV LO Elbląg 3:7
I LO Mrągowo - IV LO Elbląg 11:16
ZS Reszel - II LO Giżycko 7:2
ZS Reszel - IV LO Elbląg 16:12
I LO Mrągowo - II LO Giżycko 5:10
 
Klasyfikacja końcowa w finałach:
1. ZS Reszel 6 pkt. 35:18
2. IV LO Elbląg 4 pkt. 35:30
3. II LO Giżycko 2 pkt. 15:19
4. I LO Mrągowo 0 pkt. 20:38
 
 
  • Opublikowano: piątek, 24, kwiecień 2015 15:21
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb