bg

Sport szkolny

Biegi Przełajowe Szkół już za nami

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja, Centrum Kultury i Turystyki wspólnie z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizowało Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego.

Tegoroczne biegi zostały zrealizowane w dniu 30 kwietnia 2015r., w Parku Sikorskiego, tym razem przy pięknej i słonecznej pogodzie.

W konfrontacji szkół podstawowych wzięło udział 16 drużyn z 7 szkół naszego powiatu. W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie, przed drużyną Szkoły Podstawowej w Nawiadach i drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach. W kategorii chłopców najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pieckach przed drużyną Szkoły Podstawowej w Warpunach i drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych, w której startowało łącznie 12 ekip. Najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt okazała się ekipa Gimnazjum SMS BAZA Mrągowo przed drużyną Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie  i drużyną Gimnazjum w Pieckach. W kategorii chłopców najlepszą była sztafeta Gimnazjum w Warpunach przed drużyną z Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie i drużyną Gimnazjum w Pieckach.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą została sztafeta SMS BAZA Mrągowo, która zwyciężyła w kategorii dziewcząt oraz klasyfikacji chłopców. Na drugim miejscu wśród dziewcząt uplasowały się zawodniczki ze sztafety Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. Wśród chłopców, na drugim miejscu uplasowała się ekipa Liceum Ogólnokształcącego a trzecie przypadło chłopcom z Zespołu  Szkół Zawodowych. Na miejscu czwartym zawody zakończyła drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekały napoje oraz słodkie bułeczki.

Wyniki pozostałych ekip znajdziecie - tutaj!
  • Opublikowano: czwartek, 30, kwiecień 2015 11:03