bg

Sport szkolny

Siatkarki u siebie powalczą o podwójną koronę

Za tydzień czekają nas dwa dni siatkarskich emocji w Mrągowie. Zespół Szkół nr 4 otrzymał prawo organizacji finałów Mistrzostw Województwa w piłce siatkowej zarówno wśród gimnazjów jak i szkół podstawowych. Rozgrywki odbędą się dzień po dniu, w środę 20 maja i czwartek 21 maja.

W rozgrywkach nie zabraknie oczywiście reprezentantek Mrągowa, które mają za sobą świetny sezon i wojewódzkie finały Szkolnych Związków Sportowych są uwieńczeniem ich sukcesów. W środę w hali Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie spotkają się gimnazjalistki z Bartoszyc, Braniewo i Ostródy, a także gospodynie imprezy z Mrągowa.

Dzień później do rywalizacji przystąpią siatkarki szkoły podstawowej, które zmierzą się w rywalizacji siatkarskich „czwórek”. Mrągowo będą reprezentować oczywiście zawodniczki SP w Zespole Szkół nr 4, a w turnieju zobaczymy jeszcze drużyny z Dobrego Miasta, Bartoszyc, Ostródy, Iławy i Giżycka.

– Jest to ogromny sukces i efekt kilkuletnich treningów w klasach sportowych i naszym uczniowskim klubie MUKS “Omega” Mragowo. Pierwszy raz w historii naszej szkoły będziemy gospodarzami finałów wojewódzkich tych rozgrywek – mówi Andrzej Wachowicz, trener siatkarek.

Organizatorami zawodów są: Warmińsko – Mazurski Szkolny Zwiazek Sportowy w Olsztynie, Powiatowy Szkolny Zwiazek Sportowy w Mragowie, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie i MUKS Omega Mragowo.

Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Miasta Mrągowo Otolia Siemieniec.

źródło: portal Sportowe Mrągowo / Piotr Piercewicz

  • Opublikowano: niedziela, 17, maj 2015 21:30
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb