bg

Sport szkolny

Jesienna edycja sztafet w Parku Słowackiego - wyniki i zdjęcia

W piątek 11 października w Parku Sikorskiego zostały przeprowadzone Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego. W zawodach brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu całego powiatu mrągowskiego.

W konfrontacji dziewcząt szkół podstawowych najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie, przed drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie i drużyną Szkoły Podstawowej w Mikołajkach. W kategorii chłopców najlepszą sztafetą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie przed drużyną Szkoły Podstawowej w Mikołajkach i drużyną Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt została ekipa Gimnazjum z Piecek przed drużyną Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie i drużyną Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego BAZA Mrągowo. W kategorii chłopców najlepszą była sztafeta Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie przed drużyną z Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego BAZA Mrągowo.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą w grupie kobiet została sztafeta Zespołu Szkół nr 2. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Szkoły Mistrzostwa Sportowego BAZA Mrągowo, a trzecie przypadło dziewczętom z Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie.

W klasyfikacji męskiej na miejscu pierwszym, podobnie jak u dziewcząt, najlepszą okazała się sztafeta Zespołu Szkół nr 2. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Liceum Ogólnokształcącego, a trzecie przypadło chłopcom z Zespołu Szkół Zawodowych.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekała gorąca herbata i napoje oraz słodkie bułeczki.

Oprac. Waldemar Cybul

Fot. Piotr Piercewicz

  • Opublikowano: sobota, 12, październik 2013 09:59
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb