bg

Sport szkolny

Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego

W dniu 10 listopada 2016 r., w Parku Sikorskiego zostały przeprowadzone Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego organizowane w ramach obchodów
Święta Niepodległości
.

Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Turystki w Mrągowie we współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym. W zawodach brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Powiatu Mrągowskiego.

W konfrontacji dziewcząt szkół podstawowych najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Nawiadach, przed drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach i drużyną Szkoły Podstawowej w Warpunach. W kategorii chłopców najlepszą sztafetą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pieckach przed drużyną Szkoły Podstawowej w Sorkwitach i drużyną SMS Baza Mrągowo.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt okazała się ekipa Gimnazjum z Piecek przed drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie i drugą drużyną zGimnazjum w Pieckach. W kategorii chłopców najlepszą była sztafeta Gimnazjum z Piecek przed drużyną z Gimnazjum w Warpunach. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy zZespołu Szkół nr 1 w Mrągowie.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą w grupie kobiet została sztafeta z  SMS BAZA Mrągowo. Na drugim miejscu uplasowała się drużynaZespołu Szkół nr 2 atrzecie miejsce po zaciętej walce wywalczyły zawodniczki Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie.

W klasyfikacji męskiej na miejscu pierwszym przybiegła drużyna Liceum Ogólnokształcącego przed zawodnikami z Zespołu Szkół nr 2 i reprezentacją Zespołu Szkół Zawodowcyh.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekała gorąca herbata i napoje oraz słodkie bułeczki.

Organizator biegów składa szczególne podziękowania dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie (klasa 1j ) za pomoc w przygotowaniu i sprawnej realizacji zawodów.

Wyniki pozostałych - tutaj

 

Sporządził: Cybul Waldemar

  • Opublikowano: poniedziałek, 14, listopad 2016 13:59
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb