bg

Sport szkolny

Podwójne złoto ZSZ w piłce nożnej!

We wtorek 03 października 2017 r.  chłopcy z "ZAWDY" zwyciężyli w Nocnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Średnich organizowanym przez Kętrzyńskie Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

W kętrzyńskich zawodach sportowych wzięło udział pięć zespołów. Były to drużyny z Kętrzyna, Reszla, Mrągowa. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” i wszystkie zespoły rozegrały między sobą po cztery mecze. Mrągowski zespół odniósł w turnieju aż trzy zwycięstwa i raz zremisował.

W klasyfikacji indywidualnej strzelców, aż dwóch zawodników "ZAWDY" zdobyło największą ilość bramek – 6 celnych trafień. Byli to Spirydon Marcin i Serowik Kacper. W tej niecodziennej sytuacji o wyborze króla strzelców zdecydował rzut monetą. Statuetka ostatecznie  trafiła w ręce Marcina Spirydona.

Wyniki rywalizacji drużyny ZSZ w turnieju:

ZSZ Mrągowo - ZS im. M. Curie- Skłodowskiej w Kętrzynie 2:2

ZSZ Mrągowo -ZS im. M. Rataja w Reszlu 3:1

ZSZ Mrągowo - PCE Kętrzyn 3:0

ZSZ Mrągowo - ZS  im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie 5:0

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce - ZSZ Mrągowo

2 miejsce - ZS im. M. Curie- Skłodowskiej w Kętrzynie

3 miejsce - ZS im. M. Rataja w Reszlu

4 miejsce - PCE Kętrzyn

5 miejsce - ZS  im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie

Drugim sukcesem chłopców z ZSZ były Mistrzostwa Powiatu Mrągowskiego w Piłce Nożnej Szkół Średnich w Mrągowie. Turniej odbył się 05 października 2017 r. na nowej płycie stadionu miejskiego w Mrągowie. Pierwszy raz od wielu lat turniej został rozegrany w formule rywalizacji drużyn jedenasto osobowych.

 

Wyniki rywalizacji drużyny ZSZ w turnieju:

ZSZ Mrągowo - LO Mrągowo 3:1

ZSZ Mrągowo - ZS nr 2  2:2

LO Mrągowo - ZS nr 2 1:1

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce - ZSZ Mrągowo

2 miejsce - ZSnr2 Mrągowo

3 miejsce - LO Mrągowo

Ważną informacją jest fakt, iż drużyna ZSZ obroniła trzeci raz z rzędu tytuł Mistrza Powiatu Mrągowskiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Średnich.

Szkołę w turniejach reprezentowali: Spirydon Marcin, Rogowiecki Fabian, Kowalewski Konrad, Gofron Piotr, Rogowski Fabian, Jaśkowski Maciej, Ostrowski Mateusz, Serowik Kacper, Graczyk Marceli, Kaczmarek Klaudiusz, Cychowski Dawid, Kowalczyk Gabriel

Gratulujemy chłopcom wywalczonych pierwszych miejsc. 

 

autor - Waldemar Cybul

 
  • Opublikowano: niedziela, 08, październik 2017 17:13
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb