bg

Sport szkolny

Wyniki Wiosennych Biegów Przełajowych

W ramach kalendarza imprez sportowych, Centrum Kultury i Turystyki wspólnie z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizowało Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego.
Tegoroczne biegi zostały zrealizowane w dniu 26 kwietnia 2018 r., w Parku Sikorskiego, tym razem przy pięknej i słonecznej pogodzie.

W konfrontacji szkół podstawowych wzięło udział aż 19 drużyn z 8 szkół naszego powiatu. W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Warpunach, przed drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie i drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach. W kategorii chłopców najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie przed drużyną Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie i drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego BAZA Mrągowo.

W kategorii szkół gimnazjalnych, w której startowało łącznie 17 ekip. Najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt okazała się ekipa Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie  przed drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie  i drużyną Gimnazjum w Warpunach. W kategorii chłopców najlepszą była sztafeta Gimnazjum w Pieckach przed drużyną z Gimnazjum z Warpun i drużyną Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą w kategorii dziewcząt została sztafeta Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. Na drugim miejscu wśród dziewcząt uplasowały się zawodniczki ze sztafety Zespołu  Szkół Zawodowych a trzecie miejsce wywalczyły zawodniczkiz Liceum Ogólnokształcącego.

Wśród chłopców na miejscu pierwszym uplasowali się zawodnicy z Liceum Ogólnokształcącego, na drugim miejscu uplasowała się ekipa Zespołu  Szkół Zawodowych a trzecie przypadło chłopcom z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekały napoje oraz słodkie bułeczki. Wyniki pozostałych ekip w załączeniu poniżej

Organizator biegów składa szczególne podziękowania dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie (klasa 2j i 3TG ) za pomoc w przygotowaniu i sprawnej realizacji zawodów.

Sporządził: Cybul Waldemar

• Opublikowano: czwartek, 26, kwiecień 2018 11:49