bg

Triathlon

Volvo Triathlon Series - relacja

W niedzielę 31 sierpnia br. odbyła się czwarta, finałowa edycja Volvo Triathlon Series, która zgromadziła sporą ilość zawodników i zawodniczek a także kibiców. Najtrudniejszą kategorię 1/2 IronMan wygrał Tomasz Szala z Warszawy. Mieliśmy także mrągowskie akcenty.

Wg danych organizatora Volvo Triathlon Series na starcie zameldowało się dwukrotnie więcej uczestników niż w poprzedniej edycji.

O godzinie 9:00 zawody rozpoczeli uczestnicy najcięższej kategorii 1/2 IronMan. Dystans do pokonania - 1900 metrów pływanie, 90 kilometrów jazdy rowerem i 21 kilometrów biegu. Kategorię tę wygrał Tomasz Szala z Warszawy z czasem 4:20:2. Ponad 3 minuty później na mecie zameldował się Maksymilian Wójcik z Gdańska a trzecie miejsce zajął Paweł Czajkowski z Gdyni. Najlepszą kobietą została Olimpia Wojtyło z Wrocławia, która jednocześnie zajęła bardzo wysokie 18-te miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na tym dystansie mieliśmy mrągowskie akcenty. Na 43 miejscu do mety dobiegł Zbigniew Sękowski z Klubu Biegacza Mrągowo z czasem 5:46:58 (25 miejsce w swojej kategorii) a na 58 miejscu Sebastian Grabowski (29 miejsce w kategorii).

Najliczniej obsadzony był dystans 1/4 IronMan. Dystans do pokonania - 950 metrów pływanie, 45 kilometrów jazdy rowerem i 10,5 km biegu. Wśród panów wygrał 21-letni Jakub Gouniewski z Częstochowy z czasem 2:02:53. Dwie minuty po nim na mecie zameldował się Jakub Dec z Goleniowa a trzeci był Marcin Konieczny z Olsztyna.

Wśród pań wygrała Anna Wiśniewska z Gdańska z czasem 2:22:03, drugie miejsce przypadło Danieli Kamińskiej a trzecie Justynie Tarnowskiej.

Wśród mrągowian najlepiej wypadł Wojciech Żarnoch, który zajął 77 miejsce w klasyfikacji generalnej (2:36:50). Na 135 miejscu oraz piątym w kobiecej kategorii K1 do mety dobiegła Natalia Wądołowska (2:49:13). Kamil Długosz (Klub Biegacza Mrągowo) – 153 miejsce w klasyfikacji generalnej i 34 w swojej kategorii z czasem 2:53:16, Jerzy Szynkowski (Klub Biegacza Mrągowo) – w sklasyfikowany został na 205 miejscu a w swojej kategorii – 41 z czasem 3:09:13.

Dystans 1/8 IronMan to 500 metrów pływania, 25 kilometrów jazdy rowerem i 5 kilometrów biegu. Wygrał Jakub Kubiński z Bydgoszczy, który wyprzedził Michała Szatewicza z Goleniowa i Krzysztofa Hadasa z Poznania.

Wśród kobiet zwyciężyła Paulina Załucka z Elbląga (1:11:04), drugie miejsce zajęła Katarzyna Czerwińska z Warszawy, a trzecie Agnieszka Bolesta-Zarzeczna z Warszawy.

Debiutująca Justyna Bogusz z Klubu Biegacza Mrągowo sklasyfikowana została na 97. miejscu, w swojej kategorii była piąta z czasem 1:38:58.