bg

Triathlon

Volvo Triathlon Series Mrągowo 2015. Miastem rządził triathlon! Fotorelacja

Finał Volvo Triathlon Series w Mrągowie zgromadził ogromną rzeszę zawodników i kibiców. Wystartowało ponad 600. zawodników i zawodniczek. Jak poradzili sobie "żelazni" z Mrągowa?

Mrągowo po raz drugi z rzędu zostało wybrane na organizatora finałowych zawodów z cyklu Volvo Triathlon Series. Ogólnie triathlon w Mrągowie odbywał się po raz trzeci.

Tegoroczny cykl Volvo Triathlon Series rozpoczął się w połowie czerwca w Brodnicy. Później zawody odbyły się w Nieporęcie i Chodzieży. A 30 sierpnia triathloniści zawitali do Mrągowa i to w jakiej liczbie! Na trasah pojawiło się ponad 600 zawodników, a najliczniej obsadzony był dystans ¼ IronMan, z 276 zawodnikami na starcie.

Najtrudniejsze zadanie stało oczywiście przed zawodnikami startującymi na tzw. połówce czyli ½ IronMan. Wygrał Maciej Lewandowski z Sopotu, który trasę pokonał w 4:27:38. W kategorii kobiet wystartowały tylko 3 panie, a wygrała Aleksandra Sosnowska z Białegostoku. Na tym dystansie mieliśmy także dwóch reprezentantów naszego miasta, których wysiłek wart jest docenienia. 67 miejsce zajął Jaroslaw Rabiczko, natomiast 80 był debiutujący na tym dystansie Wojciech Żarnoch.

Na dystansie ¼ IronMan zwyciężył Adam Głogowski z Gdyni, a wśród pań Justyna Tarnowska z Wiązownej. Na tym dystansie indywidualnie mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Grzegorz Wejkuć zajął 216 miejsce. Na ¼ IronMan wystartowała także jedna mrągowska sztafeta. Rodzinny team Plichtów w składzie Jacek, Grzegorz i Andrzej Plichta stworzyli ekipę o nazwie Bonanza 2.0 i zaprezentowali się świetnie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji sztafet!

Najwięcej reprezentantów Mrągowa mieliśmy na dystansie 1/8 IronMan. Tę rywalizację wygrał Łukasz Kałaszczyński z Płocka, a wśród kobiet pierwsza była Emilia Domańska z Warszawy. A jak nasi reprezentanci? Na 58 miejscu finiszował Karol Swiniarski z czasem 1:24:52. 85 miejsce zajął Mateusz Bogorodź, dwa miejsca niżej znalazł się Kamil Długosz, a na 129 miejscu do mety dotarł Filip Klecan. 143 miejsce w generalce i 31 w klasyfikacji kobiet zajęła Justyna Bogusz.