bg

Triathlon

Volvo Triathlon Series 2016. Utrudnienia w ruchu w niedzielę!

W niedzielę 28 sierpnia 2016 roku odbędzie się największa impreza sportowa, organizowana w tym roku w Mrągowie. Na chwilę obecną jest blisko 600 zarejestowanych zawodników. Pływanie, jazda na rowerze i bieg. Przed nami VI edycja Volvo Triathlon Series!

 
Czym jest triathlon?
 
Triathlon, czyli trójbój, to dyscyplina sportowa składająca się z trzech części, odpowiednio: pływania, jazdy na rowerze oraz biegania, w takiej właśnie kolejności. Końcowy czas (liczony wraz ze zmianą stroju) pozwala na sklasyfikowanie zawodników, którzy ukończyli wszystkie kombinacje.
 
Utrudnienia w ruchu wystąpią w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia br., w godzinach od 09:00 do 14:00.
 
Wykaz planowanych utrudnień w ruchu na terenie miasta
 
Zablokowanie wjazdu w ul. Ratuszową
 
Cały ruch kierowany będzie z ul. Roosevelta w ul. Warszawską, kierując pojazdy ponownie w kierunku ronda w związku z innymi zmianami w organizacji ruchu w obszarze miasta. Nie dotyczy mieszkańców dojeżdżających do posesji.
 
Zmiany w obrębie ulic Brzozowej i Mrongowiusza
 
Wprowadza się nakaz skrętu w lewo w ul. Brzozową z ul. Mrongowiusza i nakaz skrętu w prawo z ul. Brzozowej w ul. Mrongowiusza. W związku z wyłączeniem ul. Mrongowiusza z ruchu kołowego cały ruch pojazdów kierowany będzie na obwodnicę miasta.
 
Wyłączone z ruchu kołowego na czas zawodów zostaną ulice: Żeromskiego, Kościuszki, Mickiewicza, 8 Maja, Staromiejska, Ratuszowa, Mały Rynek, Królewiecka, Mrongowiusza, Okulickiego, Młodkowskiego, Harcerska, Wolności (na odcinku od ronda w kierunku Szestna)
 
Zostanie wprowadzony czasowy zakaz wyjazdu z następujących ulic do trasy zawodów: Brzozowa, Boh. Warszawy, Polna, Młodkowskiego, Królewiecka 
 
 
Wykaz planowanych utrudnień w ruchu na terenie gminy Mrągowo
 
W związku z realizacją zawodów rowerowych na drodze wojewódzkiej 591, na odcinku Mrągowo – Ruska Wieś, wprowadzone zostaje częściowe wyłączenie z ruchu pojazdów samochodowych tej drogi. Wprowadzony zostanie objazd do Kętrzyna przez miejscowość RYN w związku z wyłączeniem drogi DW 591 na odcinku Mrągowo – Szestno – Ruska Wieś.
 
Zmiany dla pojazdów poruszających się z miejscowości Kętrzyn
 
1. Dla pojazdów jadących tranzytem od Kętrzyna do Mrągowa, wprowadza się objazd przez miejscowość RYN
 
2. W miejscowości Wilkowo pojazdy kierujące się w kierunku Mrągowa zostaną przekierowane w kierunku miejscowości Święta Lipka i dalej w kierunku Mrągowa.
 
3. W miejscowości Pilec pojazdy kierujące się z kierunku Reszla i Świętej Lipki, zostaną przekierowane na objazd przez Burszewo i dalej w kierunku Mrągowa
 
Zmiany dla pojazdów poruszających się z miejscowości dochodzących do DW 591 (Szestno, Boże, Wyszembork)
 
1. Dla pojazdów tych sugerowane są objazdy drogami gminnymi w związku z zablokowaniem dojazdów DW 591 w miejscowości Szestno.
 
Sugerowany objazd w kierunku Mrągowa – przez Popowo lub Zalec
 
Sugerowany objazd do Kętrzyna – przez Rydwągi, Gronowo, Wilkowo
 
Zmiany dla pojazdów poruszających się z miejscowości Mrągowo
 
1. Dla pojazdów jadących tranzytem od Mrągowa do Kętrzyna, wprowadza się objazd przez miejscowość RYN
 
2. Wjazd na rondzie do Centrum zostanie zablokowany i przekierowany na obwodnicę od strony Marcinkowa
 
 
 
Volvo Triathlon Series jest dofinansowany ze środków budżetowych
Miasta Mrągowo.
 
 
  • Opublikowano: wtorek, 23, sierpień 2016 08:10
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb