bg

Triathlon

Finał Triathlon Energy w Mrągowie

Ostatni weekend wakacji 2017 (26-27 sierpnia) to sportowe święto w Mrągowie. W tym roku obok rywalizacji triathlonowej planowane są atrakcje dla mieszkańców i turystów. Warsztaty kulinarne poprowadzi charyzmatyczna szefowa kuchni Malika. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.
 
Triathloniści rywalizować będą w niedzielę. Jednak w tym roku już w sobotę odbędzie się impreza towarzysząca zawodom.
 
- W pobliżu plaży miejskiej i Eko Mariny zorganizujemy warsztaty kulinarne – zdradza Aldona Dybuk, odpowiedzialna za PR i promocję imprez spod znaku Triathlon Energy. - Mistrzem kuchni podczas warsztatów będzie finalistka programu Top Chef, gdyńska restauratorka, która dorastała w Afryce – Malika. Wprowadzi nas w świat smaków, z którego nie będziemy chcieli wracać. Będzie okazja podpatrzeć jak gotuje jedna z najlepszych szefów kuchni w Polsce, porozmawiać czy spróbować przygotowanych dań.
 
Warto dodać, że z Maliką gotować będą mogli także mieszkańcy. W tym celu przygotowany zostanie konkurs, który wyłoni osoby, które razem z charyzmatyczną szefową kuchni przygotują w sierpniu potrawy dla zgromadzonych gości. Za symboliczne parę złotych będzie można spróbować przygotowanych dań. Kwota zebrana ze sprzedaży zasili cel charytatywny, który będzie związany z Mrągowem. O tym jaki to będzie cel zadecydują wspólnie organizatorzy imprezy wraz z władzami miasta.
 
- Gotowanie to oczywiście nie jedyna atrakcja jaka pojawi się podczas sobotniego wstępu do imprezy triathlonowej – dodaje Aldona Dybuk. - Zamierzamy zapewnić również rozrywkę dla najmłodszych. Będą animacje, triathlonowe przedszkole i zawody biegowe. Wszystko to po to, aby przybliżyć najmłodszym triathlon i w przyjazny sposób opowiedzieć o rywalizacji w tej dyscyplinie sportu.
 
Niedzielna rywalizacja sportowa zapowiada się również atrakcyjnie dla kibiców. Start i meta imprezy będą zlokalizowane przy plaży miejskiej. Należy nadmienić, że impreza w Mrągowie będzie finałem cyklu zatem najlepsi zawodnicy w przekroju pięciu imprez będą walczyć o podium w klasyfikacji generalnej.
 
- Interesuje mnie zwycięstwo w Mrągowie – zapowiada Paweł Najmowicz z Olsztyna. Jeden z najlepszych triathlonistów w kraju. – Planuję także wygrać w całym cyklu Triathlon Energy na dystansie 1/4 IronMan. Mocno trenuję w tej chwili i mam nadzieję, że latem będą widoczne efekty. Impreza w Mrągowie będzie dla mnie ostatnim startem przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się tydzień później w Malborku – dodaje Najmowicz.
 
O tym, że Paweł Najmowicz nie będzie miał łatwo niech świadczy fakt, że do Mrągowa planują przyjazd, a także start w całym cyklu na tym samym dystansie dwaj inni, mocni zawodnicy: Maciej Kosmala z Complexsports oraz Tomasz Spaleniak z Endure Team.
- Ciężko pracuję, aby wygrać klasyfikację generalną Triathlon Energy – mówi krótko Kosmala.
 
Organizatorzy dla zawodników przygotowali 3 dystanse, które są pochodnymi pełnego dystansu IronMan (3,8 km pływania – 180 km jazdy rowerem – 42,2 km biegu). Dystans dla każdego, czyli 1/8 IronMan (0,48 km pływania – 22,5 km jazdy rowerem – 5,25 km biegu). Dystans dla odważnych, czyli 1/4 IronMan (0,95 pływania – 45 km jazdy rowerem – 10,5 km biegu) oraz dystans dla twardzieli, czyli popularna połówka (1,9 km pływania – 90 km jazdy rowerem – 21,1 km biegu). Będą także sztafety na dystansie ¼ i ½.
 
- Jeżeli chodzi o start na krótszym dystansie to zdecydowana większość naszego społeczeństwa poradzi sobie z ukończeniem tych zawodów – przekonuje Aldona Dybuk. - Wystarczy solidnie przepracować okres dwóch, trzech miesięcy. Na mecie czeka na nas spora dawka satysfakcji z ukończenia zawodów i przekroczenia triathlonowej mety.
 
Triathlon Energy, oprócz organizacji imprez triathlonowych stawia się za cel wspieranie ludzi w pokonywaniu ich własnych barier. Tak było m.in. w 2016 roku.
 
- Jola jako młoda dziewczyna topiła się i bała się wody – mówi Aldona Dybuk. - Dzięki pomocy naszej ambasadorki Pauliny Załuckiej przełamała strach do wody, nauczyła się pływać i ukończyła zawody Triathlon Energy na dystansie 1/8 IronMana. Takich przykładów jest zdecydowanie więcej i naprawdę każdy mieszkaniec Mrągowa może spróbować sił w zawodach. Czasu do imprezy jest jeszcze sporo więc zachęcam do treningów. Można także zaprosić przyjaciół i „zmontować” sztafetę. Jeden popłynie, drugi pojedzie na rowerze, a trzeci pobiegnie. Sztafety będą rywalizować na  dwóch dystansach: ¼ lub ½. Jedno mogę obiecać. Na mecie będzie wielka satysfakcja  – przekonuje Aldona Dybuk.
 
Zgłoszenia do imprezy prowadzone są na stronie www.TimeRecords.pl a więcej o imprezie oraz szczegółowe informacje na temat tras, dystansów znajdują się na stronie www.TriathlonEnergy.pl
 
  • Opublikowano: czwartek, 23, luty 2017 09:03
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb