bg

Triathlon

Trasy i program Triathlon Energy Mrągowo 2017

Triathlon, czyli trójbój, to dyscyplina sportowa składająca się z trzech części, odpowiednio: pływania, jazdy na rowerze oraz biegania. Prezentujemy Państwu trasy i program finału Triathlon Energy, który odbędzie się w dniach 26-27.08.2017 r. w Mrągowie.
 
Mrągowo już po raz piąty gościć będzie uczestników triathlonu, tym razem organizatorem jest firma Energy Events. Zamiast jednodniowego wydarzenia zostanie zorganizowana dwudniowa impreza skierowana do sportowców, ich rodzin oraz mieszkańców miasta, na której przewidziano liczne atrakcje, m.in. warsztaty kulinarne.
 
- W tym roku czeka nas dwudniowa impreza skierowana nie tylko do zawodników, ale również do ich rodzin oraz mieszkańców Mrągowa – wyjaśnia Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa. - Zawodnicy zmierzą się z ambitną trasą biegnącą po obszarze pojezierza mrągowskiego, natomiast na kibiców czekają liczne atrakcje i aktywności dla najmłodszych i starszych. Między innymi warsztaty i wspólne gotowanie z Maliką, charyzmatyczną gdyńską restauratorką, uczestniczką i finalistką programu Top Chef. Dodatkowo tegorocznej edycji przyświeca szczytny cel. Dochód ze sprzedaży wspólnie ugotowanych potraw zasili cel charytatywny.
 
To niejedyny charytatywny element zawodów. Tradycyjnie już za każdego zawodnika, który dotrze na metę organizatorzy wpłacą 3 złote na szczytny cel. 
 
- Dziś możemy powiedzieć, że to na pewno nie koniec atrakcji, które będą miały miejsce w Mrągowie. Cel jaki postawiła nam Pani Burmistrz jest jasno określony. Triathlon w Mrągowie nie ma się ograniczać tylko do rywalizacji dla zawodników, ale także ma być to piękne zakończenie wakacji dla całych rodzin i mieszkańców Mrągowa – dodaje Adam Greczyło z Energy Events.
 
W związku z organizowaną w dniu 27 sierpnia 2017 roku imprezą sportową Triathlon Energy Mrągowo 2017, informujemy mieszkańców Mrągowa, Gminy Mrągowo oraz Gminy Kętrzyn o planowanych w tym dniu utrudnieniach w ruchu kołowym i pieszym w godzinach 8:30-14:00. 
 
Biuro zawodów Triathlon Energy Mrągowo 2017 (rejestracja i odbiór pakietów startowych) - Hotel Mercure Mrągowo Resort and Spa, ul. Giżycka 6, 11-700 Mrągowo. Godziny pracy biura zawodów: 26.08.2017 (sobota): 15:00 – 20:30, 27.08.2017 (niedziela): 7:00 – 9:00.
 
Program imprezy Triathlon Energy Mrągowo 2017
 
 
 
W sobotę 26.08 mieszkańcy Mrągowa i turyści będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać a nawet wspólnie gotować z niezwykłą szefową kuchni, finalistką telewizyjnego show, I edycji Top Chef Polska. Malika poprowadzi dla gości i mieszkańców warsztaty kulinarne. Będzie można nie tylko podglądać jak pracuje, ale także wcielić się w rolę pomocy kuchennej, jej asystentkę lub asystenta. A wszystko na oczach zgromadzonej publiczności, która będzie mogła skosztować przygotowanych przez ekipę smakołyków. Wystarczy mieć przy sobie parę złotych, wrzucić do puszki i poczęstować się daniem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny. Pyszna zabawa gwarantowana! 
 
Malika, urodzona i wychowana w Algierii. Jedna z najbardziej charyzmatycznych Polek w gastronomii. Nie boi się wyzwań i zmian. Przed rozpoczęciem kariery w gas­tronomii była tłu­maczką i nauczy­cielką języka fran­cuskiego. Siedem lat temu, podążając za pasją, skierowała kroki, ręce i serce do pro­fesjon­alnej kuchni, w której przeszła kolejne szczeble hier­archii: pomoc kuchenna, kucharz i szef kuchni.
 
Fascynuje ją ogień i związane z nim techniki gotowania, uwielbia wyraziste smaki, które opisała w książce „Przyprawy” (do kupienia m.in. na stronie triathlonenergy.pl w zakładce sklep). W pracy inspiruje się sztuką kulinarną północnej Afryki i Francji z domieszką najlepszych polskich tradycji. Zajmuje się również filologią kulinarną – poszukuje źródeł nazw, przepisów i smaków. Fascynacjami chętnie dzieli się z gośćmi podczas warsztatów kulinarnych odbywających się w restauracji.
 
Zapraszamy na wspólne gotowanie z Maliką w sobotę 26 sierpnia br. o godz. 16:00 na Eko Marinę.
 
 
Trasy Triathlon Energy Mrągowo 2017
 
 
 
 
Utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym - Triathlon Energy Mrągowo 2017
 
 
 
 
 
 
Triathlon Energy Mrągowo 2017 jest dofinansowany ze środków Miasta Mrągowo.
 
  • Opublikowano: czwartek, 17, sierpień 2017 10:44
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb