bg

Biegi

Mrągowo w akcji Cała Polska Biega

Mrągowo jest coraz bardziej rozbiegane, choć frekwencja na piątkowej akcji mogłaby być jednak wyższa. Niemniej jednak, zawody zostały rozegrane przy świetnej pogodzie i co najważniejsze, w świetnych humorach.

 

Na starcie było ponad stu zawodników. Biegacze najmłodszych kategorii szkół podstawowych i gimnazjów mieli do pokonania jedną pętlę czyli około jednego kilometra. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dwa razy więcej niż najmłodsi.

Dla najstarszych grup organizatorzy przygotowali dystans 5 kilometrów. W tej grupie znalazł się parlamentarzysta Paweł Papke, który symbolicznie wziął udział w biegu i przebiegł jedno z okrążeń. Wcześniej zajął się wręczaniem medali dla młodszych grup.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli Sandra Kozłowska i Roberto Fadda, wśród gimnazjalistek zwycięstwo odniosła siostra zwyciężczyni młodszej kategorii – Roksana Kozłowska, a kategorię gimnazjalistów wygrał Krzysztof Murawski.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Sławomir Kurowski. W kategoriach open zwyciężali faworyci czyli Justyna Bogusz, oraz Mateusz Reszka (oboje Klub Biegacza Mrągowo).

W seniorach najlepsi byli Monika Mrozicka oraz Jacek Kiśluk, a w najstarszej kategorii triumfowali  Bożena Miasojedow oraz Marek Długosz.

Akcja Polska Biega odbywa się w raz do roku w większości polskich miast od 2006 roku. Mrągowo uczestniczy w niej od samego początku.

Tekst i zdjęcia - Piotr Piercewicz

Klasyfikacja końcowa biegów

  • Opublikowano: piątek, 30, maj 2014 12:40
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb