bg

Biegi

Peace Run w Mrągowie. Relacja.

Biegacze z Czech, Węgier, Macedonii, Polski, Serbii, Ukrainy, Rosji, Niemiec, Słowacji i Austrii zawitali wczoraj do Mrągowa.

 

Na  ekomarnie spotkali się z Henrykiem Nikonorem Przewodniczącym Rady Miejskiej, Tomaszem Witkowiczem Zastępcą Burmistrza Miasta oraz członkami Klubu Biegacza Mrągowo. To był ich przystanek na trasie Biegu Pokoju - Peace Run.

- Cieszymy się, że sztafeta biegu już po raz drugi odwiedziła Mrągowo. – mówi Zastępca Burmistrza Miasta. – To niecodzienne wydarzenie wpisuje się w działania podejmowane przez samorząd w ramach idei Sport Zmienia Mrągowo, zmierzającej do pobudzenia mieszkańców na rzecz promowania sportu i aktywnego stylu życia, a także na rzecz partnerstwa i współpracy – dodaje Tomasz Witkowicz.

Głównym założeniem Biegu Pokoju - Peace Run, który każdego roku gości w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, nie jest samo bieganie, a przede wszystkim łączenie ludzi, przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych pomiędzy narodami.

Uczestnicy Peace Run do Mrągowa wbiegli od strony Reszla, później promenadą ruszyli w kierunku ekomariny. Tam spotkali się z  Henrykiem Nikonorem Przewodniczącym Rady Miejskiej, Tomaszem Witkowiczem Zastępcą Burmistrza Miasta oraz członkami Klubu Biegacza Mrągowo by podzielić się swoim przesłaniem.  Następnie uczestnicy biegu z rąk do rąk przekazywali mrągowianom znicz pokoju. To symbol, z którym się nie rozstają. W ciągu 27 lat, odkąd bieg jest organizowany, trzymały go w rękach takie osoby jak Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty czy Nelson Mandela. Na zakończenie odśpiewali piosenkę autorstwa założyciela biegu – pochodzącego z Indii Sri Chinmoya. Po krótkim odpoczynku razem z członkami Klubu Biegacza Mrągowo ruszyli wyznaczoną trasą w kierunku Mikołajek, gdzie był kolejny przystanek.

Biegacze z misją szerzenia pokoju i tolerancji wyruszyli siedem miesięcy temu z Portugalii. Biegną przez 47 krajów Europy trasą, która liczy 24 tys.km. Swoją przygodę zakończą na początku października w Serbii.

  • Opublikowano: środa, 13, sierpień 2014 10:23
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb