bg

Biegi

IV Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy - relacja

Bieganie w Święto Wojska Polskiego to doskonały sposób na spędzenie dnia rodzinnie i aktywnie. Mimo upału IV Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy odbywał się w sportowej rywalizacji i piknikowej atmosferze.

Patronat honorowy nad czwartą edycja Pikniku objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin, Burmistrz Miasta Mrągowo Pani Otolia Siemieniec. Oficjalnego powitania zawodników i kibiców dokonali: Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pani Wioletta Śląska-Zyśk, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Julian Osiecki, zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo Pan Tomasz Witkowicz oraz Zastępca Komendanta Ośrodka mjr Roman Misiek.

Piknik tradycyjnie rozpoczął się od krótkich dystansów dla dzieci i młodzieży. Tłum rodziców wspierał i dopingował swoje pociechy. Wszystkie maluchy otrzymały medale a zwycięzcy poszczególnych konkurencji dyplomy i nagrody rzeczowe. Łącznie w biegach dziecięcych i młodzieżowych startowało około 100 zawodników.

W biegu na dystansie 5 km sklasyfikowano 94, a w biegu głównym na dystansie 10 km 174 zawodników.

Na dystansie 5 km najlepszy okazał się Bartłomiej Osior z klubu Biegam Bo Lubię Wydminy (czas 15,28). Drugi był Wojciech Grądzki z Giżycka, a trzeci Kamil Horba z Morąga. Najlepszy mrągowianin – Tadeusz Barszczewski przekroczył linię mety na 12 miejscu. W kategorii kobiet zwyciężyła Marta Szenk z Bydgoszczy (czas 17,45), druga była Beata Pokrzywińska-Osior z Wydmin, a trzecia Zofia Tercjak z Mikołajek. Najlepszą mrągowianką została Alicja Barszczewska, która finiszowała na 7 miejscu w tej kategorii.

Bieg główny wygrał z czasem 34,03 Dawid Worobiec. Drugie miejsce zajął Tomasz Świątkowski z Osielska, a trzecie Karol Cząstka z Żagania. Najlepszym mrągowianinem na tym dystansie został Daniel Kochna, który zajął świetne 5 miejsce. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Tomaszun z Węgorzewa z czasem 43,4 minuty. Drugie miejsce zajęła Ewelina Sobocińska z Orzysza, a trzecia była mrągowianka Ania Stolarczyk.

Pokaz sprzętu wojskowego prezentowany przez żołnierzy 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, trębacz z Giżyckiej Orkiestry Garnizonowej oraz żołnierze w historycznych mundurach wojskowych dopełnili wojskowy aspekt sportowego  Święta Wojska Polskiego w Mrągowie.

Współorganizatorami Pikniku byli: Urząd Miasta Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki oraz Klub Biegacza Mrągowo.

źródło: Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo, Sportowe Mrągowo
  • Opublikowano: wtorek, 18, sierpień 2015 12:30