bg

Biegi

Zapraszamy na bieg Tropem Wilczym. Jedyny taki bieg w Polsce!

28 lutego 2016 roku Fundacja Wolność i Demokracja już po raz czwarty zorganizuje ogólnopolski projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy do udziału w biegu w Mrągowie!
 
Bieg, którego celem jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących po zakończeniu II wojny światowej z komunistycznym zniewoleniem, jest największym biegiem pamięci w Polsce i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. 
 
W poprzedniej edycji biegu - 1 marca 2015 roku - wzięło udział ponad 20 tysięcy biegaczy z 81miejscowości!
 
Zespół Oświatowo - Sportowy „Baza”, Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Mrągowo oraz Powiatu Mrągowskiego serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Mrągowa i powiatu mrągowskiego do uczczenia „Wyklętych” sportowym wysiłkiem, dostosowanym do indywidualnych możliwości.  
  
Symboliczny dystans do pokonania we wszystkich miastach organizujących bieg wynosi 1963 metry. Jest to nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W Mrągowie odbędzie się dodatkowy bieg na dystansie 8 km. 
 
Każdy z biegaczy (dotyczy dystansu 1963m) otrzyma koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych: Edwarda Taraszkiewicza „Żelazny”, Emilii Malessa „Marcysia”, Stefanii Firkowskiej „Feluś”, Danuty Sochówny „Rad”, Łukasza Cieplińskiego „Pług”, Stanisława Sojczyńskiego „Warszyc”, Jana Borysewicza „Krysia”, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszka”, Henryka Flame „Bartek” lub Mariana Bernaciaka „Orlik” torbę oraz piękny medal pamiątkowy.
 
Zapisy do biegu już trwają tutaj! Start 28.02.2016 r. godz. 12:00 przy Zespole Oświatowo-Sportowym „Baza” w Mrągowie, ul. Nadbrzeżna 4.
 
Biec mogą wszyscy, udział jest bezpłatny, wystarczy zapisać się i w niedzielę 28 lutego br. stawić się na starcie. Na biegaczy i kibiców czekają też liczne dodatkowe atrakcje. Będziemy o nich informować na bieżąco.
 
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna na Pomnik Polaków zmarłych w Związku Sowieckim w czasie Wielkiego Głodu.
 
Więcej o idei biegu można przeczytać na stronie internetowej: www.tropemwilczym.pl.
 
Zapraszamy do regularnego odwiedzania "wydarzenia", dotyczącego biegu w Mrągowie. Zostaną tutaj przedstawione sylwetki wspomnianych Żołnierzy Wyklętych.
 
Organizatorzy biegu w Mrągowie:
Z.O.S. „Baza” Mrągowo,
Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo,
Gmina Miasto Mrągowo,
Powiat Mrągowski.
 
Partnerzy:
Luz Grupa Mrągowo,
Klub Biegacza Mrągowo,
Mrągowskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Wojskowych i Zabytkowych SZWADRON,
Centrum Kultury i Turystyki.
 
"Impreza dofinansowana jest ze środków Gminy Miasta Mrągowo i Powiatu Mrągowskiego."
 
  • Opublikowano: wtorek, 19, styczeń 2016 13:39
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb