bg

Biegi

V Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy - zapowiedź

W najbliższy poniedziałek (15 sierpnia), tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego, wystartuje Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy, organizowany przez Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo przy współudziale Urzędu Miasta Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki. Partnerem imprezy jest Klub Biegacza Mrągowo. Pierwsze starty już od godziny 10:00.
 
Impreza skierowana jest do mieszkańców Mrągowa, w tym rodzin z dziećmi oraz turystów i wszystkich lubiących aktywny tryb życia.
 
W programie przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do ok. 2200 m oraz biegi na dystansie 5 i 10 km. Rywalizacja biegowa będzie odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet zgodnie z regulaminem.
 
Dodatkowo w ramach imprezy odbędą się pokazy sprzętu wojskowego z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, jednostki wojskowej „Formoza” oraz zawody o Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa, w których rywalizować będą zawodnicy z kategorii służb mundurowych.
 
Celem organizacji Pikniku jest uczczenie Święta Wojska Polskiego oraz popularyzacja biegów w społeczeństwie, jako naturalnej formy spędzania czasu wolnego.
 
Warunkiem uczestnictwa w poszczególnych biegach jest dobre samopoczucie, posiadanie stroju sportowego oraz wpisanie się na listy startowe w biurze organizacyjnym.
 
Zapraszamy mieszkańców miasta Mrągowa, turystów oraz przedstawicieli służb mundurowych do udziału w biegach.
 
Zgłoszenia do wszystkich biegów przyjmowane są także elektronicznie – tutaj.
 
Można się także zapisać w biurze zawodów w godz. od 8.30 do 12.30 (regulamin).
 
Impreza została dofinansowana ze środków Miasta Mrągowo.
 
W związku z planowanym V Mrągowskim Biegowym Piknikiem Wojskowym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Ratuszowej (od Igloo do Ratusza) oraz ul. Giżyckiej (od przejścia dla pieszych przy Kauflandzie do Hotelu Mercure).
  • Opublikowano: czwartek, 11, sierpień 2016 09:37
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb