bg

Biegi

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - zapisy

26 lutego 2017 roku Fundacja Wolność i Demokracja już po raz piąty zorganizuje ogólnopolski projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Będzie można pobiec także w Mrągowie!

Bieg, którego celem jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących po zakończeniu II wojny światowej z komunistycznym zniewoleniem, jest największym biegiem pamięci w Polsce i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

ZAPISY

W poprzedniej edycji – 28 lutego 2016 roku - wzięło udział ponad 40 tysięcy biegaczy w 160 miejscowościach.

Organizatorami biegu w Mrągowie jest Starostwo Powiatowe w Mrągowie i Gmina Miasto Mrągowo. Pomysłodawcą zorganizowania biegu w naszym mieście jest , podobnie jak w roku ubiegłym, Zespół Oświatowo- Sportowy „Baza”w Mrągowie. Zaproszenie do współpracy w organizacji uroczystości  przyjęło: Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, Luz Grupa Mrągowo, Klub Biegacza Mrągowo, Mrągowskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Wojskowych i Zabytkowych SZWADRON Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, Mrągowski Klub „Morsa”, ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska, Hufiec im. Janusza Korczaka, p. Daniel Nurczyk oraz wielu życzliwych ludzi.

Symboliczny dystans do pokonania we wszystkich miastach organizujących bieg wynosi 1963 metry. Jest to nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W naszym mieście zorganizujemy także bieg na 8 km.

Każdy uczestnik zakwalifikowany do biegu - 300 osób zarejestrowanych elektronicznie  - otrzymuje pakiet startowy (numer startowy, pamiątkową koszulkę, materiały o Żołnierzach Wyklętych ),ciepły posiłek a po zakończeniu biegu - medal pamiątkowy.

Spotykamy się o godzinie 12:00 przy Zespole Oświatowo- Sportowym „Baza” w Mrągowie  ul. Nadbrzeżna 4.

Biec mogą wszyscy, udział jest płatny - 10 złotych. Wystarczy zapisać się, uiścić opłatę, i w niedzielę 26 lutego 2017 roku stawić się na starcie. Na biegaczy i kibiców czekają też liczne dodatkowe atrakcje, ale o tym będziemy informować później. Więcej o idei biegu można przeczytać na stronie internetowej: www.tropemwilczym.pl.

Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek,do uczczenia „Wyklętych” sportowym wysiłkiem, dostosowanym do indywidualnych możliwości.

źródło: Pani Barbara Leszko, ZOS "Baza" Mrągowo

Impreza dofinansowana ze środków Gminy Miasto Mrągowo.

 

  • Opublikowano: czwartek, 05, styczeń 2017 07:37
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb