bg

Biegi

Biegiem w Nowy Rok

Mrągowscy biegacze zakończyli ubiegły rok, tak jak na biegaczy przystało, czyli w biegu. Doskonałą ku temu okazją był I Mazurski Bieg Sylwestrowy, który odbył się 29 grudnia. Miłośników biegania gościło Mazurskie Siedlisko
Kruklin, położone malowniczo nieopodal Giżycka.

Pomysłodawcami imprezy są Bartek Osior i Beata Pokrzywińska z BiegamBoLubię Wydminy. Do przebiegnięcia przygotowali trzy pętle po 3333 metrów, czyli dystans około 10 kilometrów. Bieg można było potraktować jako szybszy trening lub zgubienie świątecznego nadmiaru kalorii, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i szampański nastrój. Ideą biegu nie było wyłonienie najszybszych, a najlepiej przebranych. Organizatorzy liczyli na biegających przebierańców i absolutnie się nie zawiedli, bowiem tego dnia większość biegaczy strój sportowy zamieniła na sylwestrowe przebranie. Było bardzo kolorowo i różnorodnie – na trasie można było spotkać Elvisa Presleya, księży, diabły, anioły, mumię, więźniów, zwierzęta, oraz mnogość innych postaci i stworzeń. Sześcioro najbardziej pomysłowych biegaczy zostało nagrodzonych cennymi bonami na sprzęt sportowy.

Imprezę poprowadzili Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski, znani z audycji „Z biegiem natury” w radiowej trójce.Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal i butelkę szampana, a po biegu na zawodników czekał wspólny posiłek przy ognisku. Po wyłonieniu najlepiej przebranych, odbył się quiz sportowy, gdzie rozdano kolejne nagrody. Organizatorzy wyróżnili także trzy najliczniejsze kluby. Kolejny okazały puchar trafił w ręce Klub Biegacza Mrągowo, który był drugim najliczniejszym klubem obecnym w Kruklinie, ulegając jedynie najbardziej rozbieganej wsi w Polsce, BBL Wydminy. I Mazurski Bieg Sylwestrowy na pewno zapadnie w pamięci wszystkim obecnym jako fajna impreza, a organizatorzy zaprosili już do Siedliska Kruklin na kolejną edycję.

Kamil Długosz

  • Opublikowano: czwartek, 16, styczeń 2014 13:29
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb