bg

Inne

Pokonaj miejską przestrzeń na dwóch kółkach!

Włącz się do Europejskiego Dnia bez Samochodu i weź udział w rowerowym rajdzie Miejska Jazda!

Rowerowy rajd "Miejska jazda” pozwoli uczestnikom poznać nie tylko rzeźbę terenu, bowiem trasa przebiega wąwozami i wzgórzami, nad którymi leży Mrągowo, ale także zobaczyć zabytki i ciekawe atrakcje z perspektywy dwóch kółek.

Rowerowy rajd rozpocznie się przy Centrum Kultury i Turystyki. Dalej uczestnicy "Miejskiej jazdy" ruszą do tzw. „zwalonego mostu” przy ul. Słonecznej, dalej Wielkim Ozem Mrągowskim przez Park Sikorskiego (Wieża Bismarka, cmentarz wojskowy), centrum miasta z jez. Magistrackim i Ratuszem, promenadą do Amfiteatru i Źródełka Miłości, Festiwalowym Deptakiem (ul. Jaszczurcza Góra), Mrongoville. Impreza  zakończy się w Słowiczym Wąwozie nad. Jez. Czarnym. Trasa liczy 12 kilometrów.

Miejska Jazda odbędzie się w trzecią sobotę września (20.09.2014r.). Start o godz. 11.00 spod Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Planowane zakończenie imprezy o godz. 13.00. Na imprezę nie obowiązują zapisy. Osoby nieletnie wyłącznie z dorosłym opiekunem.  W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. 89 741 80 39 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Rowerowy Rajd jest jednym z punktów bogatego programu Europejskiego Dnia bez Samochodu w Mrągowie. Impreza "Miejska jazda" zostanie zorganizowana w ramach zadania „Promocja miasta przez sport. Sport Zmienia Mrągowo – informator turystyki aktywnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Mrągowo w wysokości 2000 zł.  

  • Opublikowano: środa, 03, wrzesień 2014 14:04
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb