bg

Inne

Miejska Jazda - relacja.

20 września 2014 roku rowerzyści ubrani w odblaski przejechali ulicami Mrągowa.

 
Mrągowianie pokazali, że Sport Zmienia Mrągowo, promowali przy tym bezpieczną jazdę po drogach i uczcili Europejski Dzień Bez Samochodu.
 
21 osób pokonało 12 km miejskiej przestrzeni na dwóch kółkach, poznając atrakcje Mrągowa. Mrągowianie, którzy "zabłysnęli" w przedostatnią sobotę września na ulicach miasta to uczestnicy rowerowego rajdu „Sport Zmienia Mrągowo - Miejska Jazda”.
 
W imprezie promującej markę „Sport Zmienia Mrągowo” wzięły udział całe rodziny, pokazując, tym samym jak aktywnie można spędzić czas w mieście. Trasa rajdu prowadziła spod Centrum Kultury i Turystyki przez tzw. „zwalony most” przy ul. Słonecznej, dalej Wielkim Ozem Mrągowskim przez Park Sikorskiego. Następnie przez centrum miasta z j. Magistrackim i Ratuszem, promenadą do Amfiteatru i Źródełka Miłości, dalej do Słowiczego Wąwozu.
 
W „Miejską Jazdę” promującą Europejski Dzień Bez Samochodu włączyli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Policjanci poinformowali rowerzystów o obowiązującym od końca sierpnia nakazie noszenia odblasków po zmroku. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na prawidłowe wyposażenie roweru. Ponadto, policjanci przekazali wszystkim uczestnikom rowerowego rajdu kamizelki odblaskowe. Każdy rowerzysta otrzymał również opaskę odblaskową, ufundowaną przez Centrum Kultury i Turystyki.
 
Impreza zorganizowana została w ramach projektu „Sport Zmienia Mrągowo - informator turystyki aktywnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Mrągowa.
 
Więcej informacji:
  • Opublikowano: poniedziałek, 22, wrzesień 2014 13:11
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb