bg

Inne

Wyróżnienia dla mrągowskich sportowców i trenerów.

Podczas Gali Sportu Warmii, Mazur i Powiśla 2015, która odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, zostały wręczone wyróżnienia, nagrody i stypendia najlepszym sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz sportu w województwie warmińsko-mazurskim.

 

W pierwszej części uroczystej gali wyróżnienia trafiły do 23 zawodników, którzy zdobywali złote i srebrne medale na zawodach rangi igrzysk olimpijskich młodzieży, mistrzostw świata i Europy w kategorii młodzieżowca, juniora i juniora młodszego.

 

Nagrodzone zostały również kluby sportowe z naszego województwa, które były najwyższej sklasyfikowane w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego w 2014 roku. Są to: AZS UWM Olsztyn, Baza Mrągowo, Orzeł Elbląg, Truso Elbląg, Kayak SC Olsztyn oraz LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.

 

Poznaliśmy również wyniki sms-owego konkursu na najpopularniejszego trenera sportu młodzieżowego. Najwięcej głosów uzyskał Wojciech Sarnacki, szkoleniowiec judoków z olsztyńskiej Gwardii. Wśród nominowanych znaleźli się ponadto: Marcin Chorzelewski (Start Olsztyn – taekwondo), Andrzej Matysiak (Baza Mrągowo – kajakarstwo), Stanisław Mickiewicz ( Baza Mrągowo – żeglarstwo oraz Ireneusz Bukowiecki (Gwardia Szczytno – lekkoatletyka).

 

Podczas wydarzenia przyznano także 18 nagród pieniężnych oraz 27 stypendiów sportowych na podstawie uchwały sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Wyróżnienie trafiło też do Wacława Olszewskiego, burmistrza Olecka. W listopadzie 2014 roku w siedzibie Europarlamentu w Brukseli Olecko otrzymało wyróżnienie – „Europejskie Miasto Sportu”, przyznane przez Stowarzyszenie Europejskich Stolic Sportu (ACES EUROPE). To efekt rozwoju bazy sportowej, dzięki inwestycjom zrealizowanych w ostatnich latach.

 

Nowością tegorocznego spotkania było przyznanie wyróżnień specjalnych „Laury dla Sportu”. Odkryciem roku ogłoszono Konrada Bukowieckiego (kulomiot Gwardii Szczytno), który zdobywał medale w wielu lekkoatletycznych zawodach. Trenerem roku został Ireneusz Bukowiecki – ojciec i zarazem szkoleniowiec Konrada. Z kolei sportowcem roku – Maciej Rudol, utalentowany siatkarz plażowy z Iławy.

 

Zwieńczeniem gali był koncert zespołu ShataQS 

 

Wyróżnienia dla mrągowskich sportowców i trenerów:

 

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży i Mistrzostwa Świata

Anna Puławska kajakarstwo (Klub Sportowy "Baza Mrągowo") - Mistrzostwa Świata Juniorów - I m w konkurencji K-4 na dystansie 500 m, I m w konkurencji K-2 na dystansie 500 m, Mistrzostwa Europy Juniorów- I m w konkurencji K-2 na dystansie 1000 m – trener Andrzej Matysiak

Sara Piasecka żeglarstwo lodowe (Klub Sportowy "Baza Mrągowo") -Mistrzostwa Świata Juniorów - II m w klasie DN Mistrzostwa Europy Juniorów - II m w klasie DN trener: Andrzej Piasecki

Oliwia Korszun źeglarstwo lodowe (Klub Sportowy "Baza Mrągowo") -Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych - III m w klasie Ice-Opti, Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych - III m w klasie Ice-Opti trener Stanisław Mickiewicz

 

Klub Sportowy „Baza Mrągowo”zajął drugą pozycję w klasyfikacji wojewódzkiej i 31 w Polsce. „Baza Mrągowo” prowadzi szkolenie sportowe w trzech sekcjach: żeglarstwie, kajakarstwie i tenisie. Od wielu lat Klub współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Uważany jest za kuźnię żeglarskich talentów.

 

Najpopularniejszy trener sportu młodzieżowego

Stanisław Mickiewicz – trener żeglarstwa (w klasie Optimist, 420, 470 oraz sportach zimowych w klasie DN - bojer) w Klubie Sportowym „Baza Mrągowo” oraz trener Wojewódzkiego Centrum Szkolenia Żeglarskiego przy Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarskim. Jest również trenerem Kadry Narodowej Juniorów w klasie 470 Polskiego Związku Żeglarskiego. W trzydziestoletnim dorobku pracy szkoleniowej może pochwalić się zdobyciem wspólnie ze swoimi wychowankami aż 159 medali podczas najważniejszych imprez żeglarskich w kraju, Europie i na świecie we wszystkich kategoriach wiekowych. Jego zawodnik Karol Jabłoński sięgnął po złoty medal Mistrzostw Świata i Europy w bojerowej klasie DN.

Andrzej Matysiak – były kajakarz, olimpijczyk z Monachium z 1972 roku, obecnie trener kajakarstwa w Klubie Sportowym Baza Mrągowo, odnoszący sukcesy zarówno z młodzikami, jak i z grupami młodzieżowymi. W 2014 roku jego zawodniczka Anna Puławska została Mistrzynią Świata Juniorów w konkurencji K-2 i K-4 na dystansie 500 m oraz Mistrzynią Europy Juniorów w konkurencji K-2 na dystansie 1000 m, a Małgorzata Puławska została Mistrzynią Polski Juniorów w konkurencji K-2 na dystansie 500 m oraz wywalczyła VI miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii K-1 na dystansie 500 m.

 

Zawodnicy, którzy otrzymali zarówno nagrodę pieniężną i stypendium sportowe

Anna Puławska kajakarstwo (Klub Sportowy Baza Mrągowo) -Mistrzostwa Świata Juniorów - I m w konkurencji K-2 na dystansie 500 m, I m w konkurencji K-4 na dystansie 500 m trener Andrzej Matysiak

 

Zawodnicy, którzy otrzymują stypendia sportowe

Małgorzata Puławska kajakarstwo (Klub Sportowy Baza Mrągowo) -Mistrzostwa Europy Juniorów i U 23 - VI m w konkurencji K-1 na dystansie 500 m, Mistrzostwa Polski Juniorów- I m w konkurencji K-2 na dystansie 500 m trener Andrzej Matysiak

 

Nagrody za wysokie wyniki sportowe

Karol Jabłoński żeglarstwo lodowe (Klub Sportowy Baza Mrągowo) Mistrzostwa Świata - I m w klasie DN, Mistrzostwa Europy - I m w klasie DN trener Stanisław Mickiewicz 

 

Tekst oraz galeria zdjęć: Portal Wrota Warmii i Mazur

  • Opublikowano: piątek, 10, kwiecień 2015 13:10
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb