bg

Inne

Stary klub w gruzach - nowy rozpoczął działalność

Po „starym” klubie bilardowym została już tylko sterta gruzu. O rozbiórce budynku po byłej chlubie przemysłu mrągowskiego dowiedzieliśmy się pod koniec ubiegłego roku. Wiadomość dla Stowarzyszenia bardzo bulwersująca, ale i mobilizująca. 

Wielkim sprzymierzeńcem okazały się władze miasta Mrągowa z Panią Burmistrz Otolią Siemieniec na czele, które natychmiast podjęły działania w celu zapewnienia ciągłości szkolenia i udziału w rozgrywkach ligowych.

Po pewnych perypetiach lokalowych wybór padł na pustostan na os. Mazurskim będący własnością miasta. Dzięki szybkim decyzjom Rady Miasta i osób funkcyjnych, w krótkim czasie udało się przeprowadzić remont budynku wewnątrz oraz elewacji zewnętrznej. Osiedle zyskało na wyglądzie, a młodzież otrzymała lokal gdzie można uczyć się gry, spędzać wolny czas, rywalizować sportowo. Mimo, że istnieją jeszcze pewne braki w wyposażeniu, mimo iż ciągle wykańczamy pewne szczegóły, klub cieszy się już dużą popularnością szczególnie wśród młodzieży.

Niemal w trakcie przeprowadzki rozpoczęliśmy działalność sportową. Tuż po rozstawieniu sprzętu rozgrywaliśmy mecz z drużyną Greek Club z Gdańska. Mimo wyżej notowanego przeciwnika mecz zakończył się remisem. Rozegraliśmy dwa turnieje dla dorosłych i jeden dla młodzieży. Nasz czołowy zawodnik Krystian Kosik w turnieju w dniach 16-17 maja (Kowno na Litwie) zdobył drugie miejsce ulegając w finale zawodnikowi francuskiemu 7:9 –ciu. Mimo ciemnych chmur pod koniec roku, wiosna wydaje się bardzo optymistyczna. Chciałbym zaprosić mieszkańców miasta, szczególnie tych z żyłką sportową do uczestnictwa w imprezach i rozgrywkach organizowanych w klubie. Tylko masowość w imprezach może podnieść poziom sportowy bilarda na Warmii i Mazurach. Jesteśmy obok Kętrzyna jedynym ośrodkiem szkoleniowym w województwie, a w dyscyplinie tej Polacy mają wielkie osiągnięcia w Europie i na świecie (Mistrzowie Świata i Europy).

Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swój udział w organizację nowego klubu – Pani Burmistrz Otoli Siemieniec, Radzie Miasta, pracownikom Urzędu Miasta, pracownikom TBS KARO, firmie Panda Pana Kwiatkowskiego, wszystkim tym, którzy pomagali nie będąc członkami klubu, a jedynie sympatykami. Szczególne podziękowania chciałbym przekazać Panu Januszowi Gruszczewskiemu, właścicielowi firmy Agromasz, prawdziwemu Przyjacielowi organizacji społecznych za udzieloną pomoc oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia, których praca jest również w tym klubie zaznaczona. Dodam jeszcze, że mural na ścianach wewnątrz oraz na zewnątrz budynku klubu to dzieło Studia PARADOX. Malowidło eksponuje logo Sport Zmienia Mrągowo, gdyż sport rozwija i zmienia nasze miasto i daje impuls do zmiany.

DZIĘKUJEMY.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków bilarda i zapraszam

Wiesław Kuchciński

 

  • Opublikowano: czwartek, 21, maj 2015 07:14
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb