bg

Inne

Biegi i rowery zdominują najbliższy weekend

Potężna dawka sportu czeka nas w najbliższy weekend 15-16 sierpnia. W sobotę odbędzie się IV Wojskowy Piknik Biegowy a dzień później prawdziwe święto kolarstwa - Mrągowski Festiwal Rowerowy.

 

IV Wojskowy Piknik Biegowy

Głównym miejscem imprezy będzie Plac Unii Europejskiej w Mrągowie, gdzie będą odbywały się starty do poszczególnych biegów oraz ich zakończenie.
 
Celem organizacji biegu jest uczczenie Święta Wojska Polskiego, promocja wojska w środowisku lokalnym oraz popularyzacja biegów w społeczeństwie, jako naturalnej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu.
 
Organizatorem imprezy jest Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo przy współudziale Urzędu Miasta Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oraz Klubu Biegacza Mrągowo.
 
W programie biegów przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do ok. 2200 m oraz biegi na dystansie 5 i 10 km. Ponadto informujemy, że jedną z kategorii biegowych jest kategoria służb mundurowych, w której uczestniczyć mogą przedstawiciele służb mundurowych.
 
Wszystkich zainteresowanych w szczególności żołnierzy serdecznie zapraszamy do udziału w biegach.
 
Zgłoszenia do zawodów dla wszystkich biegów, w tym biegów dla dzieci, są przyjmowane przez Internet na stronie:
http://elektronicznezapisy.pl/events?user=2043
 
bezpośrednio na 5km:
http://elektronicznezapisy.pl/events/1998/starts/new
 
bezpośrednio na 10km:
http://elektronicznezapisy.pl/events/1997/starts/new
 
bezpośrednio na 5 km -Nordic Walking:
http://elektronicznezapisy.pl/events/1999/starts/new
 
oraz w dniu zawodów w godz. od 9.00 do 12.30 (patrz regulamin).
 
Szczegóły imprezy zostały zamieszczone w regulaminie Pikniku dostępnym na stronie internetowej WOSzK Mrągowo w zakładce IV PIKNIK BIEGOWY www.woszkmragowo.wp.mil.pl
 
 
 
Mrągowski Festiwal Rowerowy

16 sierpnia czekają nas naprawdę spore kolarskie emocje w Mrągowie. Do Mrągowa przyjedzie kilkuset kolarzy z całej Polski, którzy wezmą udział w IV Eliminacji Mistrzostw Polski Mężczyzn w Kryterium Ulicznym o Puchar Warmii i Mazur. 

Mrągowianie coraz chętniej uczestniczą w kolarskich zawodach na terenie całego województwa i kraju. Ten sport stał się modny, a w naszym mieście powstało kilka kolarskich grup. To wszystko procentuje obecnie i zauważają to także władze PZKol, które powierzyły wyjątkowo ambitne zadanie organizacji Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Organizatorami mrągowskiej edycji Mistrzostw Polski są: Urząd Miejski w Mrągowie, Centrum Kultury i Turystyki, Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe o Ludowe Zespoły Sportowe.

IV Eliminacja Mistrzostw Polski Mężczyzn w Kryterium Ulicznym o Puchar Warmii i Mazur będzie najważniejszą częścią Mrągowskiego Festiwalu Rowerowego, którego celem jest oczywiście popularyzacja tego sportu.

Na 1,5-kilometrowej rundzie ścigać się będą kolarze we wszystkich kategoriach wiekowych (od żaka po elitę) oraz zawodniczki z kategorii żaczka, młodziczka, juniorka młodsza. Wyniki mężczyzn zaliczane będą do klasyfikacji MP w Kryterium Ulicznym. Elita mężczyzn pokona łącznie 45 kilometry czyli 30 rund.

Impreza startuje w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 10:30. Do godziny 12 potrwają zawody kolarskie dla najmłodszych, a o 11:00 rozpocznie się Kryterium Uliczne, które potrwa do około godziny 16:30. W trakcie trwania wyścigów odbywać się będą pokazy artystyczne. Na 16:40 zaplanowano Paradę Rowerową, do udziału w której zachęcamy wszystkich mieszkańców i turystów!

Dekoracja zwycięzców i losowanie atrakcyjnych nagród, także wśród publiczności rozpocznie się o godzinie 17:00!

Atrakcje Mrągowskiego Festiwalu Rowerowego:
1. Amfiteatr - konkursy malarski , wokaln , satyryczn , losowanie nagród dla kibiców kolarskich 
2. Stadion Miejski – wyścigi i zabawy rowerowe dla najmłodszych .
3. Ulice Mrągowa – centrum – Kryterium uliczne dla wszystkich kategorii kolarskich zgodnych z przepisami PZKOL .
4. Parada rowerowa na zakończenie imprezy .
5. Inne atrakcje jakie zapewnią organizatorzy oraz instytucje wspierające.
 
VII Eliminacja Mistrzostw Polski Kryterium Ulicznego Kryterium Kolarskie o Puchar Warmii i Mazury pod Patronatem Honorowym Marszałka WojewództwaWarmińsko - Mazurskiego
 
 

źródło: Sportowe Mrągowo

  • Opublikowano: poniedziałek, 10, sierpień 2015 09:12
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb