bg

Inne

Mrągowo ze srebrem Turnieju o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W środę , 11 listopada 2015 r. został rozegrany Turniej o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko -  Mazurskiego. Miejscem tegorocznych rozgrywek było Bałtyckie Centrum Bilardowe w Kętrzynie.

Idea utworzenia Turnieju powstała w Mrągowie w roku 2012. Przez lata 2012-2013 rozgrywki odbywały się w naszym mieście. W roku 2014 i 2015 gospodarzem rozgrywek zostało Bałtyckie Centrum Bilardowe w Kętrzynie z uwagi na fakt wygrania turnieju w zeszłym roku oraz możliwości organizacyjnych jakie posiada Centrum Bilardowe. Warto wspomnieć, iż jest to największe na Warmii i Mazurach miejsce do gry w bilard.
 
Zainteresowanie turniejem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do rozgrywek zgłosiło 10 drużyn z naszego województwa m.in. drużyny z Olsztyna, Elbląga, Ełku, Gołdapi oraz Giżycka, Kętrzyna i Mrągowa. 
 
Atmosfera rozgrywek przebiegała w bardzo miłej atmosferze w warunkach zaciętej rywalizacji pomiędzy drużynami. Nawiasem mówiąc aby wyjść z grupy nie decydowały tylko punkty, ale również  ilość wygranych i przegranych partii oraz pojedynki bezpośrednie. 
 
Niestety ubiegłoroczny zwycięzca drużyna MOSIR-I, grająca obecnie w I lidze bilardowej PZBiL, nie podołała wyzwaniu jakie rzuciły jej inne drużyny i zajęła ostatecznie V miejsce.
 
Drużyna z Mrągowa po zaciętych bojach awansowała do finału, pokonując w półfinale drużynę Fantazja Team (złożona z zawodników z Olsztyna i Elbląga) 2:1. W finale po bardzo ekscytujących pojedynkach uległa drużynie MOSIR-II  Kętrzyn (1:2).
 
W Klasyfikacji indywidualnej zawodnicy z Mrągowa mogą się pochwalić zajęciem II miejsca przez Krystiana Kosik oraz IV miejsca przez Wojciecha Szczubełka. W tegorocznych rozgrywkach wystartowali najmłodsi mrągowianie w przedziale wiekowym 10-18 lat, grający niecałe pół roku, zyskujący podziw i uznanie wśród starszych kolegów.
 
Ostatecznie drużyna Mrągowo-II zajęła IX miejsce.
 
Końcowa Klasyfikacja drużynowa:
1.MOSIR-II Kętrzyn
2.SKB-I Mrągowo
3.FANTAZJA TEAM (Olsztyn/Elbląg)
4.Ełk
5.MOSIR-I Kętrzyn
 
Końcowa Klasyfikacja indywidualna:
1.Dawid Tonojan – MOSIR I-Kętrzyn
2.Krystian Kosik – SKB-I Mrągowo
3.Maciej Trudnowski – Fantazja Team 
4.Wojciech Szczubełek – SKB-I Mrągowo
5.Damian Ejmont – MOSIR-II Kętrzyn
 
Nagrody ufundowane przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego Pana Piotra Żuchowskiego wręczył zastępca Przewodniczącego Pan Julian Osiecki.
 
Podczas Turnieju wybrany został Komitet Organizacyjny Mistrzostw Warmii i Mazur w bilarda sportowego, które odbędą się w 2016 roku.
 
Skład drużyn mrągowskich w turnieju .
 
SKB-I Mrągowo
1.Kosik Krystian
2.Szczubełek Wojciech
3.Grzegorz Ulewicz
4.Sebastian Miller
 
SKB-II Mrągowo
1.Kacper Borowski
2.Igor Ziewiec
3.Michał Piekut
4.Mateusz Sawicz
5.Jakub Lipiec.
 
Dziękujemy za pomoc w organizacji Turnieju Sejmikowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego, miastu Kętrzyn oraz Bałtyckiemu Centrum Bilardowemu.
 
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 16, listopad 2015 10:09
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb