bg

Inne

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Bilardzie Sportowym - relacja

W dniach 27-29.11.2015r., w klubie sportowym Frame Łódz odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski w odmianie 8-bil. Mistrzostwa zostały poprzedzone eliminacjami strefowymi, które na terenie województwa odbywały się w klubie OSIRu w Kętrzynie. 
 
W wyniku eliminacji do Mistrzostw zostali zakwalifikowani trzej zawodnicy klubu SKB Mrągowo.
 
Z pierwszego miejsca Krystian Kosik oraz z czwartego i piątego Wojciech Szczubełek i Grzegorz Ulewicz, niestety ze względów rodzinnych ten ostatni musiał zrezygnować z wyjazdu.
 
Krystian Kosik w rozgrywkach grupowych rozpoczął od wygranej 3:0 z dobrym zawodnikiem z Rzeszowa by w drugim meczu przegrać 0:3 z Nowickim z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kolejne mecze grupowe to 3:1, 3:1, 3:0 i 3:2 dla naszego zawodnika co dało mu drugie miejsce w grupie i awans do strefy pucharowej.
 
Drugi nasz przedstawiciel nie poradził sobie w fazie grupowej zajmując przedostatnie miejsce wygrywając tylko jeden mecz, na usprawiedliwienie należy przyjąć mały staż bilardowy Wojtka oraz presję jaką, każdy przeżywa na imprezie tej rangi. Należy dodać, że na tym poziomie gry każdy błąd kończy się wygraną przeciwnika.
 
W strefie pucharowej Krystian wygrał 4:1 z Arturem Bierkowskim z Wodzisławia Śląskiego, 4:0 z Nuklewiczem z Gdańska, 5:4 z Kacprem Konkelem z Gdańska, by przegrać wejście do półfinału 3:5 z Bartoszem Bielcem z Rzeszowa.
 
No cóż skończyło się na piątym miejscu, ale dwa ostatnie mecze nasz zawodnik grał na tzw. Stole telewizyjnym co świadczy o poruszeniu jakie wywołał zawodnik SKB Mrągowo w światku bilardowym.
 
Apetyty były większe, ostatni mecz mógł się skończyć odwrotnie, ale to pierwsze nasze Mistrzostwa Polski, reszta należy do przyszłości i naszej młodzieży – niewątpliwie zdolnej, ale … to jeszcze dużo pracy. 
 
Wiesław Kuchciński
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 07, grudzień 2015 13:57
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb