bg

Inne

Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację 2016

Doskonały przepis na wakacyjną przygodę na Mazurach! To propozycja poznania regionu biegiem, kajakiem lub na rowerze! Impreza z pogranicza sportu i turystyki łącząca w sobie tajemnicę, emocje i adrenalinę! Trwają przygotowania do Mazurskich Ekstremalnych Zawodów na Orientację 2016. 
 
Do pokonania kilkadziesiąt kilometrów biegiem, rowerem lub kajakiem. Do wyboru cztery trasy o różnej długości i trudności. Do wykonania zadanie. Przebiec przez tajemnicze leśne zakamarki i zarośla. Przepłynąć kajakiem mazurskie jeziora i rzeki. Przejechać rowerem mazurskie dukty, polany oraz łany zbóż. Do pomocy tylko mapa, kompas oraz siła własnego ciała i umysłu. Wszystko w przepięknej scenerii szlaku kajakowego Krutyni. 
 
Impreza popularnie zwana Rajdem Krutyni odbędzie się już po raz trzeci.  To maksymalnie skoncentrowana dawka wysiłku i adrenaliny podczas jednodniowej rywalizacji w okolicach rzeki Krutyni. Mordercze zmagania bez względu na pogodę.  Zawodnicy mają do pokonania 25-100 km, w zależności od kategorii. Wystartować można indywidualnie lub w parach. 
 
W tym roku organizatorzy przygotowali cztery trasy: ekstremalną (rower, kajak, BnO), rekreacyjną (rower, kajak, BnO), rowerową (rower, BnO) oraz biegową. Wszystkie (poza biegową) będą zawierać etap – Bieg na Orientację, podczas którego zadaniem zawodników będzie jak najszybsze przebycie określonego odcinka wyznaczonego punktami kontrolnymi. Którędy uczestnicy rajdu pokonają dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od ich: sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii.
 
Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację odbędą się w sobotę 18 czerwca 2016 roku.
 
Bazą rajdu jest jak co roku Stanica Wodna PTTK w Sorkwitach. 
 
  • Opublikowano: środa, 11, maj 2016 07:36
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb