bg

Inne

Srebrni bilardziści

W dniach 13 – 15.10.2016 r., w klubach sportowych Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR w Kętrzynie oraz Sportowy Klub Bilardowy Mrągowo odbyły się drużynowe i indywidualnie Mistrzostwa Polski UKS w kategoriach dziewcząt i chłopców.
Zawody te są utożsamiane z Mistrzostwami Polski Juniorów gdyż reprezentowane są tutaj najlepsze ośrodki szkoleniowe w Polsce. W tym towarzystwie znalazła się też reprezentacja Mrągowa w kategoriach drużynowej i indywidualnej chłopców.

Mrągowskiemu Stowarzyszeniu Bilarda Sportowego przyznano również prawa współorganizowania tej imprezy, w klubie na Osiedlu Mazurskim 23A, odbyły się Mistrzostwa indywidualne i drużynowe dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 143 zawodniczek i zawodników.

W rozgrywkach dziewcząt dominowały kluby z województwa Łódzkiego – Snikers Rękoraj i Promyk Czerniewice ( I i II miejsce), trzecie miejsce ex aequo Łabiszynianka Łabiszyn oraz Orły Bodzentyn.
W kategorii  indywidualnej :

1. Aleksandra Piąstka – Łabiszynianka Łabiszyn
2. Agata Ryś – Snikers Rękoraj
3. Martyna Rybak – Promyk Czerniewice oraz Julia Chłodzińska Lubostroń

Rywalizacja w kategorii chłopców odbywała się w Kętrzyńskim Klubie Bilardowym w grupach 12 – 16 lat oraz roczniki powyżej 2002 roku.

Obiecująco rozpoczęła zawody drużyna Mrągowa w składzie Mateusz Sawicz, Mateusz Wasiak, Michał Piekut i Bartosz Marczak pokonując drużynę z Kostomłot następnie Dragon Janowiec Wielkopolski. Bardzo nerwowym i trudnym okazał się mecz z Krakowską drużyną YMCA ( późniejszy brązowy medalista) cenne zwycięstwo przy remisie 1:1 wywalczył Kapitan naszej drużyny Mateusz Sawicz. Następnym trudnym przeciwnikiem była drużyna z Kętrzyna typowana do grona medalistów, jednak po fenomenalnym pojedynku Michała Piekuta ( 3:2 z Bartoszem Jędruszczakiem) oraz fantastycznym zwycięstwie Mateusza Sawicz to my awansowaliśmy do półfinału. W półfinale pokonaliśmy 2:1 Baribal Lubin prowadzony przez zawodnika kadry narodowej Bogusława Fortuńskiego. Szok i niedowierzanie SKB Mrągowo w finale imprezy.

Na drodze do pełni szczęścia stanęła drużyna Fair Play Jaworzno prowadzona przez byłego Mistrza Świata w Trikach Bilardowych – Bogdana Wołkowskiego. Niestety zabrakło trochę szczęścia bo po bardzo wyrównanym, taktycznym pojedynku przegraliśmy 2:1 zdobywając Vice Mistrzostwa Polski. Trzecie miejsce zdobyły drużyny YMCA Kraków oraz Baribal Lubin.

Niestety w kategorii indywidualnej poszło nieco gorzej dopiero piąte miejsce zajął nasz kapitan Mateusz Sawicz po przegranym równorzędnym pojedynku w ćwierćfinale z późniejszym mistrzem Jakubem Wiśnikiem. Wejście do 1/16 finału przegrali Mateusz Wasiak i Michał Piekut, na pocieszenie można dodać, że obaj z późniejszymi medalistami.
Bardzo trudne zadanie czekało naszego „pupila” Michała Śliwińskiego rocznik 2007 po obiecującym początku, przegrał dwa następne mecze zajmując około 20 miejsce w swojej kategorii wiekowej ( 41 startujących) będąc chyba najmłodszym zawodnikiem imprezy.

Wyniki indywidualne chłopców:
1. Jakub Wiśnik – Promyk Czerniewice
2. Jakub Haczyk – UKS Miłki Wiśnica
3. Krzysztof Olejnik – 13 Joker Tomaszów Mazowiecki oraz Szymon Kupis BCB Kętrzyn

Wyniki w kategorii młodzik
1. Jakub Kowalczyk – YMCA Kraków
2. Dominik Jastrząb – Fair Play Jaworzno
3. Oskar Janowski -  Snikers Rękoraj oraz Jeremi Nowak Nosan Kielce

Swoim startem udowodniliśmy, że stać nas na rywalizację z czołówką Polskich Klubów Bilardowych. Pewnym problemem jest brak częstszych sparingów między klubowych ze względu na odległości dzielące poszczególne kluby od Mrągowa. Trochę przykro, ze nie można było wystawić reprezentacji w kategorii dziewcząt, ale nie mamy tu odpowiednich zawodniczek.

Te sukcesy, myślę że spowodują większe zaangażowanie w szkolenie i wzmocnią wiarę we własne siły. Osiągnięcie tych wyników nie byłoby możliwe bez pomocy Władz Miasta Mrągowo w stworzenie bazy szkoleniowej.

źródło: SKF Bilard Sportowy Mrągowo
  • Opublikowano: piątek, 28, październik 2016 14:28