bg

Inne

Drużyna CF Mrągowo na Battle Of The Machines

CrossFit staję się coraz popularniejszą dyscypliną wśród mieszkańców naszego miasta. W Mrągowie działa kilka organizacji sportowych i grup nieformalnych upowszechniających ten rodzaj treningu. Czwórka zawodników reprezentujących CF Mrągowo wybrała się do Bydgoszczy (4-5.03.2017 r.) na zawody Battle Of The Machines. Zobaczcie piękno CrossFitu!

Czym jest CrossFit? CrossFit z definicji to system ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, opracowany w połowie lat 90. przez Amerykanina Grega Glassmana. Początkowo był wykorzystywany do szkolenia kadetów policji w Kalifornii, później został wdrożony w trening strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na wyniki stał się również elementem procesu treningowego wielu dyscyplin sportu, w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności także wśród osób trenujących rekreacyjnie. Ten typ treningu oprócz ruchów funkcjonalnych charakteryzuje duża intensywność i ciągła zmienność.

W ubiegły weekend ekipa CF Mrągowo, której na co dzień przewodzi Maciej Kazmierski, jeden z trenerów, w składzie Ania Stolarczyk, Maciej Nurczyk, Sebastian Romańczyk i Maciek Olender wystartowała w zawodach BOTM - Battle Of The Machines w Bydgoszczy, gdzie zjechało po kilkadziesiąt osób w każdej kategorii z Polski i zza granicy .

CF Mrągowo Team wziął udział w zawodach by sprawdzić obecne możliwości zawodników oraz by zebrać cenne doświadczenie w mocniejszych zawodach - tym bardziej, że dla większości mrągowskich zawodników były to pierwsze zawody lub pierwsze tak poważne zawody.

Zawody Battle Of The Machines zostały organizowane w CB163 przez Sebastiana i Karolinę Szubskich, którzy są mega sympatyczni co dodało uroku zawodom. Rozpoczęły się bardzo wcześnie bo już o godzinie 8:00 rano zawodnicy zaczęli dzień biegiem w terenie z dodatkiem w postaci 30 kg baniek z wodą! Tu ekipa CF Mrągowo pokazała siłę zajmując wysokie lokaty już na początku zawodów.

Kolejna część BOTM odbyła się w boxie. Wod1 ("workout of the day", z ang. trening dnia) przypadł do gustu mrągowskim zawodnikom, którzy umocnili się w zawodach. Wod2 składał się z trzech tzw. ''benchmark'' (z góry ustalone zestawy ćwiczeń, obowiązujące na całym świecie) - ''FRAN'' + ''DIANE'' + ''GRACE''. Tutaj nie było żartów. Zawodnicy CF Mrągowo odkryli i potwierdzili swoje słabości w postaci ćwiczeń gimnastycznych, co oczywiście zaważyło o spadku z podium.

Ciekawostka. Zwyczajem w CrossFit jest nadawanie zestawom ćwiczeń (Benchmark WOD's) imion żeńskich np. pochodzącym od nazw huraganów (Fran, Barbara, Helen). Istnieje także grupa HERO WOD's, jeszcze bardziej wymagających zestawów ćwiczeń. Nazwy tych treningów pochodzą od nazwisk poległych żołnierzy i policjantów służących w jednostkach specjalnych Stanów Zjednoczonych (DT, Murph, Josh, itd.).

Ostatecznie wyniki Ani Stolarczyk, Sebastiana Romańczyka, Maćka Nurczyka i Maćka Olendra w zawodach Battle Of The Machines w Bydgoszczy:

  • Ania 9/26 miejsce (poszczególne miejsca - 2+7+25+25+4)
  • Sebastian 9/55 miejsce (4+2+14+46+20)
  • Maciek N 18/55 miejsce (24+17+13+26+8)
  • Maciek O 28/55 miejsce (25+29+26+51+5)

Gratulujemy  zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

A teraz zobaczcie co działo się w Bydgoszczy:

Fotogaleria Battle Of The Machines

Relacja Kamila Timoszuka z BOTM

CF Mrągowo

  • Opublikowano: czwartek, 09, marzec 2017 15:23
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb