bg

Inne

Świetny występ mragowskich bilardzistów

W dniach 18-19 marca br. w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie rozegrano eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów regionu północno – wschodniego (województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie).

Elimanacje rozgrywane były w kategoriach junior młodszy i junior starszy, ogółem w siedmiu konkurencjach.

Mrągowscy zawodnicy wygrali pięć konkurencji, dwie konkurencje wygrali zawodnicy z Gdańska i Sokółki. Mrągowianie wygrywali konkurencje, albo przegrywali po zaciętej rywalizacji w końcowej fazie rozgrywek - nawet w bratobójczej walce (finał 9 – bil Igor Ziewiec wygrał z Mateuszem Wasiakiem).   

Igor Ziewiec wygrał trzy konkurencje, po jednej Mateusz Sawicz i Bartosz Marczak. Bardzo dzielnie walczył Jakub Lipiec mający z naszego zespołu najmniejsze doświadczenie, ale wygrał kilka pojedynków z teoretycznie lepszymi przeciwnikami.

Teraz przed mrągowskimi bilardzistami ciężka praca przed Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 29.04 – 03.05 w Kielcach, aby godnie reprezentować Mrągowo. Dla nabrania doświadczenia i ogrania w dużych imprezach władze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Bilard Sportowy - Mrągowo planują udział w turnieju w Łodzi (ok. 120 zawodników) Mak Marketing Junior Tour w dniach 25-26.03., reszta przygotowań w bazie klubu na osiedlu Mazurskim.

Sezon bilardowy zapowiada się bardzo atrakcyjnie, szereg imprez lokalnych, rozgrywki ligowe, starty w imprezach ogólnopolskich i regionalnych w różnych grupach wiekowych.

"Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w imprezach klubowych, a szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci i młodzież szkolimy w różnych grupach wiekowych, naszą bolączką jest mały udział dziewcząt w szkoleniu i rozgrywkach, a jest to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina tego sportu.

Szanowni Rodzice bilard jest grą, która ze względu na konieczność koncentracji, skupienia uwagi, rozwiązywania problemów taktycznych, moim zdaniem łagodzi zachowania związane z nadpobudliwością dzieci i młodzieży. Jesteśmy Stowarzyszeniem nie prowadzącym działalności komercyjnej, szkolenie, organizacja imprez, turniejów oparta jest na pracy społecznej członków" - zaprasza do trenowania Wiesław Kuchciński, Prezes Stowarzyszenia.

Kontakt do nas:  Prezes -   506 245 680, Sekretarz - 881 048 007 i w klubie na Osiedlu Mazurskim 23A.

  • Opublikowano: wtorek, 28, marzec 2017 13:24
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb