bg

Kolarstwo

Michał drugi na mecie. Wszyscy mają już awans w kieszeni

Drugie miejsce Michała Nalepy na „czasówce” i kilka dobrych miejsc innych zawodników, z takimi wynikami wrócili mrągowscy kolarze z wyjazdu do Górzycy (lubuskie). Nasi juniorzy są już pewni awansu do jednej z najważniejszych imprez kolarskich sezonu.

Kolarze są już w pełni sezonu i walczą o kolejne punkty w klasyfikacjach, potrzebne do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Tym razem, mrągowianie pojechali do oddalonej aż o ponad 500 kilometrów od Mrągowa Górzycy (lubuskie).

Przez dwa dni sportowych zmagań, na starcie stanęło blisko 250 zawodników i zawodniczek zrzeszonych w klubach kolarskich na terenie całej Polski. Wśród startujących byli także zawodnicy i zawodniczki z Rosji i Armenii. Obsada zawodów pokazuje, że ścigano się na poważnie.

Tym bardziej cieszą wyniki kolarzy z Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Podczas sobotniej jazdy indywidualnej na czas Michał Nalepa zajął drugie miejsce! To najcenniejszy wynik młodego mrągowianina w bieżącym sezonie. Drugiego dnia podczas wyścigu ze startu wspólnego Michał też miał szansę na miejsce na podium. Finiszował z grupą, która przyjechała 6 sekund za zwycięzcą. Ostatecznie nasz młodzik po finiszu zajął piąte miejsce.

Wśród juniorów młodszych mieliśmy dwóch kolarzy – Bartłomiej Rajch pierwszego dnia był 12, drugiego – 14. Błażej Skopnik nieco słabiej wypadł w sobotę (44 miejsce), ale nazajutrz już znacznie się poprawił i do mety dojechał na 17 miejscu 3 minuty i 24 sekundy za zwycięzcą.

Wśród juniorów mieliśmy jedynego przedstawiciela. Arkadiusz Daniel dwukrotnie zajmował miejsca w czwartej dziesiątce, ale i tak zdobywał punkty do klasyfikacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (punktuje pierwszych 40-stu zawodników).

Po zawodach w Górzycy wiemy już, że wszyscy nasi juniorzy zakwalifikowali się do finałów OOM, które w tym roku odbędą się w Łodzi.