bg

Kolarstwo

Świetne wyniki mrągowian w "Gwieździe Mazurskiej"

Przez cztery dni kilkuset kolarzy ścigało się w jednym z największych etapowych wyścigów kolarskich MTB „Gwiazda Mazurska”. A wśród nich byli także i mrągowianie z Renault Eco2 Team, MSR Bank Spółdzielczy Mrągowo oraz LUZ Grupa Mrągowo.

To było kolarskie święto na Warmii i Mazurach. Od czwartku do niedzieli kolarze ścigali się w wyścigu „Gwiazda Mazurska” w ramach Mazovia Merida MTB Maraton. To impreza, która ma już pięcioletnią historię i z racji urokliwych tras oraz zainteresowania kolarzy, nabiera coraz większych „rumieńców”.

W tym roku w Szczytnie, Jedwabnie, Purdzie i Nidzicy, każdego dnia startowało od 200 do nawet 300 kolarzy. Byli wśród nich także i mrągowianie, którzy pokazali się ze świetnej strony.

Klasyfikację generalną w kategorii hobby (15 km) wygrał Wojtek Szałachowski, na co dzień kolarz Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Pierwszego dnia młody mrągowianin był trzeci w swojej kategorii podczas czasówki, ale w kolejnych dniach nokautował rywali, przyjeżdżając na metę nawet z ponad 3 minutową przewagą. To jeden z największych sukcesów w karierze młodego kolarza MSR.

Na mazurskich trasach mieliśmy także przedstawicieli dwóch innych mrągowskich grup kolarskich. W kategorii Fit (35 km) na 11 miejscu cały wyścig ukończył Wojciech Kuszpa startujący w barwach LUZ Grupa Mrągowo. W dwóch pierwszych etapach Gwiazdy Mazurskiej w tej samej kategorii wystartował także Dawid Baranowski (MSR Mrągowo). Na czasówce w Szczytnie, wśród wszystkich 226 zawodników zajął 94 miejsce, jednocześnie będąc dziewiątym kolarzem w swojej kategorii wiekowej Fit. Następnego dnia w Jedwabnie dojechał do mety na 16 pozycji.

W najtrudniejszej, najbardziej wymagającej klasie Mega (około 60 km) mieliśmy największą liczbę przedstawicieli Mrągowa. Triumfy święcili przede wszystkim kolarze Renault Eco2 Team, których w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znalazło się aż troje. Czwarty był Tomasz Skalski, piąty Robert Janecki, a dziewiąty Jonasz Stelmaszyk. Na 10 miejscu był kolarz z LUZ Grupa Mrągowo – Arkadiusz Cała.

Grupa Renault Eco2 Team uplasowała się na drugim miejscu w drużynowej klasyfikacji generalnej.

Więcej zdjęć z wyścigów możecie obejrzeć tutaj.

Piotr Piercewicz

Fot. Zbyszek Kowalski

  • Opublikowano: czwartek, 06, czerwiec 2013 08:49
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb