bg

Kolarstwo

Mrągowski Festiwal Rowerowy - relacja

W niedzielę 16 sierpnia 2015 r. po raz pierwszy w naszym województwie odbyły się Eliminacje Mistrzostw Polski Mężczyzn w Kryterium Ulicznym o Puchar Warmii i Mazur - najważniejsza część Mrągowskiego Festiwalu Rowerowego. W imprezie uczestniczyło łącznie ponad 100 kolarzy. W Elicie Mężczyzn zwyciężył faworyt Kamil Zieliński z grupy Domin Sport.

 

 

Z punktu widzenia mrągowskich kibiców kolarstwa, najcenniejsze były dwa trzecie miejsca braci Bartosza (żak) i Michała Nalepa (junior młodszy) oraz drugie miejsce Natalii Zysk (open), a także czwarte miejsce Marysi Kamienieckiej wśród juniorek młodszych.

Mrągowski Festiwal Rowerowy to nie tylko Kryterium Uliczne. Na placu Unii Europejskiej i na Stadionie Miejskim równolegle odbywały się wydarzenia towarzyszące, w tym wyścigi dla najmłodszych, a także pokazy artystyczne.

- Samorząd województwa chętnie wspiera inicjatywy sportowe w regionie, szczególnie te, które promują sport wśród dzieci i młodzieży – mówi Wioletta Ślaska – Zyśk, wicemarszałek województwa. - Mrągowo jest świetnym miejscem na organizowanie tego typu wydarzeń, widać, że wielu osobom zależy na tym, by w tym mieście odbywało się wiele różnych imprez skierowanych do szerokiego grona odbiorców.

- Bardzo ładny wyścig, bardzo fajnie zorganizowany, trasa selektywna, trudna, z podjazdem po kostce. Na szczęście nie padał deszcz, więc było całkowicie bezpiecznie – mówił Kamil Zieliński z Domin Sport.

Organizatorem Mrągowskiego Festiwalu Rowerowego było Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe, Urząd Miejski oraz Centrum Kultury i Turystyki.

 

Wyniki Mrągowskiego Festiwalu Rowerowego

 

Fotorelacja z Mrągowskiego Festiwali Rowerowego

 

źródła: Sportowe Mrągowo, Mrągowo Miasto Ludzi Aktywnych

  • Opublikowano: wtorek, 18, sierpień 2015 07:17
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb