bg

Kolarstwo

Majówka z Mazury MTB!

W sobotę 8 kwietnia br. w Giżycku udanie zainaugurowano sezon rowerowy na Mazurach. Uczestnicy Mazury MTB – ogólnopolskiego cyklu zjawiskowych wyścigów w kolarstwie górskim – zmierzyli się z trasą „Bitwy o Twierdzę Boyen”. W majówkowy weekend cykl zawita do Mrągowa, gdzie na kolarzy czekają dwa wymagające wyścigi – Eliminator XC oraz Bike Park Poręby XC.

Stowarzyszenie Luz Grupa projektem Mazury MTB chce uświadomić i zaszczepić pogląd, że Mazury to najlepsze miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, na łonie przyrody, najlepiej na rowerze. Tegoroczna edycja cyklu to połączenie sił samorządów Mrągowa, Giżycka, Węgorzewa i Mikołajek, które w myśl idei „Rowerowe Mazury” wspólnie promują region jako przyjazny i atrakcyjny wszystkim rowerzystom. Korzystając m.in. z aplikacji Mazuria promują atrakcje i wydarzenia rowerowe, dostępne trasy i szlaki rowerowe na Mazurach, szczególnie w regionie Wielkich Jezior Mazurskich.

W sobotę 29 kwietnia, w centrum Mrągowa, zostanie rozegrany Eliminator XC. Bardzo widowiskowy wyścig. Start i meta zlokalizowane będą na Placu Unii Europejskiej. Trasa będzie bardzo dynamiczna, ze sporą ilością sztucznych przeszkód takich jak belki, rockgarden, piramida z palet czy pochylnie zamontowane na samochodach. Z naturalnych przeszkód będą na pewno murki, schody i nasypy ziemi. Jedna runda ma długość ok. 1,7 km, poprowadzona zostanie m.in. wokół jez. Magistrackiego. Kwalifikacje zaczną się o godz. 15:00 a starty główne przewidziano na godz. 17:00.

W niedzielę 30 kwietnia odbędzie się Bike Park Poręby XC – wyścig na profesjonalnie przygotowanym torze do uprawiania kolarstwa górskiego w Porębach pod Mrągowem. Jedno okrążenie to 3,8 km a zawodnicy będą mieli do wyboru trzy wyścigi: Pro (6 okrążeń), Expert (4 okrążenia), Amator (2 okrążenia). Dla najmłodszych uczestników przygotowano dystans Mini Race.

Wyścig Pro Bike Park Poręby zaliczany będzie do klasyfikacji Pucharu Polski Masters XCO (Cross Country)!

Organizatorzy dla obu wyścigów przygotowali strefę kibica, ze stoiskami partnerów i sponsorów cyklu oraz dodatkowe atrakcje. Kibice i uczestnicy wyścigów będą mogli skorzystać, zupełnie za darmo, z terapii manualnych i porad specjalistów kliniki rehabilitacyjnej AngitiaMed. Po „eliminatorze”, wieczorem, na scenie małego amfiteatru odbędzie się koncert, poprzedzony Paradą Świateł (godz. 20:30).

Więcej informacji, w tym zapisy, kalendarz i regulamin cyklu wyścigów Mazury MTB znajdą Państwo na stronie internetowej mazurymtb.pl.

Zapraszamy! Odkrywajcie Mazury… z Mazury MTB!

Wyścig Eliminator XC został dofinansowany ze środków Miasta Mrągowo.

  • Opublikowano: poniedziałek, 24, kwiecień 2017 15:14
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb