bg

Koszykówka

Michał Kołodziej najlepszym sportowcem roku

W piątek, 28 lutego  odbyła się IV Mrągowska Gala Sportu.  Poznaliśmy dziesiątkę najlepszych sportowców, trenera, działacza, sponsora oraz drużynę minionego roku. Wyłoniony został  również Najpopularniejszy Sportowiec oraz Sportowe Odkrycie Roku. Nowością tegorocznej gali było wyróżnienie przez Burmistrz Mrągowa zawodników trenujących poza naszym miastem w kategorii  Sportowy Ambasador Mrągowa.

Gala sportu to święto wszystkich sportowców naszego miasta. Podczas tegorocznej edycji  został podsumowany miniony rok i przyznane wyróżnienia.

Decyzją Kapituły Trenerem Roku został Karol Lemecha, który na co dzień trenuje młode pokolenia piłkarzy Mrągowii, jest także drugim trenerem zespołu seniorów. Działaczem Sportowym Roku został Jerzy Tanajewski, wiceprezes Mrągowii. Tytuł Sponsora Roku trafił do Alfreda Jaworskiego, prezesa Banku Spółdzielczego w Mrągowie. Drużyną Roku została drużyna siatkarek MUKS Omega, która jest jedną z najlepszych drużyn siatkarskich w swojej kategorii wiekowej w województwie warmińsko-mazurskim.

Tradycyjnie na zakończenie gali poznaliśmy nazwiska dziesięciu Najlepszych Sportowców Mrągowa 2013 roku. Na trzecim miejscu uplasował się Damian Majak, pomocnik trzecioligowej Mrągowii, drugie miejsce zajęła Marta Wachowicz z MUKS Omega. Sportowcem Roku w Mrągowie został Michał Kołodziej, koszykarz Klubu Sportowego  AS Mrągowo. W imieniu zwycięzcy nagrodę odebrali rodzice koszykarza.

Podczas Gali poznaliśmy także Najpopularniejszego Sportowca, wybieranego głosami czytelników Kuriera Mrągowskiego. Nagrodę odebrał Sebastian Romańczyk, pięściarz Kaliniak Team.

Od ubiegłego roku portal  Sportowe Mrągowo przyznaje specjalną nagrodę – Sportowe Odkrycie Roku, która trafiła w ręce kobiety, Roksany Bubrowskiej, piłkarki Stomilu Olsztyn która zaliczyła w 2013 roku duży sportowy awans.

Nowością tegorocznej Gali była propozycja wyróżnienia zawodników i zawodniczek, którzy na co dzień trenują w klubach sportowych poza naszym miastem. Ale zawsze podczas swych występów podkreślają, że są zawodnikami z Mrągowa. W tym roku tym tytułem Sportowy Ambasador Mrągowa  zostały  wyróżnione dwie młode zawodniczki. Wiktoria Kulik, tenisistka od 2012 roku trenująca na obiektach MKT ŁÓDŹ w doborowym towarzystwie min Jerzego Janowicza. Jest niekwestionowaną liderką drużyny reprezentacyjnej kadry Polski do lat 16. Tytulem Sportowego Ambasadora Mragowa została także wyróżniona Martyna Rynkiewicz, trenująca jeździectwo, a dokładniej - skoki przez przeszkody. W roku 2012 jako 13-letnia amazonka na swoich dwóch młodych koniach zajmowała wiele czołowych miejsc na polskich i zagranicznych  parkurach rywalizując na równi z seniorami. Wygrywała większość zawodów do 14 lat.

Wszystkim wyróżnionym i nominowanym serdecznie gratulujemy!

Dziesiątka Najlepszych Sportowców Mrągowa 2013:
1. Michał Kołodziej / KS AS Mrągowo
2. Marta Wachowicz / MUKS Omega Mrągowo
3. Damian Majak / MKS Mrągowia
4. Michał Nalepa / MSR Bank Spółdzielczy Mrągowo
5. Patryk Piasecki / Baza Mrągowo, Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
6. Bartosz Nalepa / MSR Bank Spółdzielczy Mrągowo
7. Zuzanna Szabat / MUKS Omega Mrągowo
8. Karolina Anzel i Paweł Roszkowski / Baza Mrągowo
9. Wojciech Szczubełek / SKB Mrągowo
10. Dawid Sarnowski / MKS Mrągowia

Trener Roku – Karol Lemecha

Działacz Sportowy Roku – Jerzy Tanajewski

Sponsor Roku – Alfred Jaworski / Bank Spółdzielczy w Mrągowie

Sportowi Ambasadorzy Mrągowa - Wiktoria Kulik i Martyna Rynkiewicz

Najpopularniejszy Sportowiec – Sebastian Romańczyka / Kaliniak Team

Sportowe Odkrycie Roku wg sport.mragowo.pl – Roksana Bubrowska / Stomil Olsztyn

Drużyna Roku
1. MUKS Omega Mrągowo
2. Reprezentacja ZS nr 2 w koszykówce
3. Kaliniak Team oraz Sportowy Klub Bilardowy Mrągowo
4. Małgorzata i Zbigniew Szczepaniak

Organizatorzy
Burmistrz Miasta Mrągowa
Centrum Kultury i Turystyki

Nagrody na tegoroczną Galę ufundowali:
Burmistrz Miasta Mrągowa,
Rada Miejska w Mrągowie,
Starosta Powiatu Mrągowskiego,
Wójt Gminy Mrągowo
Zakład Wodociągów i Kanalizacji,
Towarzystwo Budownictwa Społecznego,
Miejska Energetyka Cieplna,
Mrągowskie Stowarzyszenie Gospodarcze
Centrum Kultury i Turystyki

Patronat medialny nad imprezą objęły:
Kurier Mrągowski
Radio Zet Gold 104, 9 FM
Portale: sport.mragowo.pl i  mragowo24.info

We współorganizację włączyły się również :
Centrum Reklamowe Szapiel
Zakład Cukierniczy Jagodzianka
Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

  • Opublikowano: poniedziałek, 03, marzec 2014 11:28
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb