bg

Koszykówka

Ogólnopolski Turniej Koszykówki Kadetów w Piasecznie - Asy tuż za podium.

W dniach 21-23.11.2014 r. kadeci Klubu Sportowego AS Mrągowo wzięli udział w ogólnopolskim turnieju koszykówki, organizowanym przez MUKS Piaseczno. Niewiele zabrakło do podium.

Asy rozpoczęły rywalizację od zwycięstwa nad UKS Śrem 63:40. Następnym przeciwnikiem był silny zespół La Basket Warszawa, z którym to po dobrej pierwszej kwarcie (20:6) Asy ostatecznie rozprawiły się 55:49. Drużyna pewna awansu do półfinałów w meczu z gospodarzem MUKS Piaseczno zagrała zawodnikami rezerwowymi stąd też porażka 52:82.

W tej rywalizacji wyróżnił się Kacper Kowalewski, który rzucił 11 punktów i został najlepszym zawodnikiem drużyny podczas turnieju.

Niestety na zwycięstwa w półfinale i w meczu o trzecie miejsce Asom zabrakło sił. Przyczyną  tego mogła być ilość rozegranych spotkań. Wraz z Turniejem o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Ełku, który odbył się parę dni wcześniej było to łącznie 7 spotkań (Asy wygrały ten turniej, ogrywając TSK Roś Pisz i UKS 2 Ełk).

Bezsilni w obronie strefowej na połowie boiska mrągowianie ulegli w półfinale UKS Gimnbasket Ursynów 35:62 mimo, że pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym. W meczu o trzecie miejsce Asy ponownie spotkały się z MUKS Piaseczno, który tym razem wygrał 69:50.

Do piątki All Stars turnieju został wybrany Michał Mrozicki. Adam Bosek wygrał konkurs rzutów osobistych natomiast Jan Świtaj wygrał konkurs wsadów.

Już w najbliższy weekend kadeci AS Mrągowo zagrają w Elblągu z MKS Truso Jar, gdzie zainaugurują rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Kadetów.