bg

Koszykówka

Bydgoszcz Basket Cup - relacja

W dniach 4-6.03.2016 r. w Bydgoszczy odbył II ogólnopolski turniej Minikoszykówki Bydgoszcz Basket Cup.

Zawodnicy "AS" Mragowo w składzie Jakub Kaszuba, Przemysław Dobek, Jakub Kowalczyk, Mikołaj Bosek, Mateusz Szewczyk, Karol Sztaba wspomagani przez kolegów z UKS Nenufar 5 Ełk Oskara Chrzanowskiego i Kacpra Kujawę zajęli dobre IV miejsce!

Pierwszym przeciwnikiem młodych ASów była silna ekipa MKS Grójec - jak sie pózniej okazało zwycięzca turnieju. Na mecz mrągowscy zawodnicy wyszli prosto z autokaru co odbiło sie na wyniku meczu i przegranej 25:61. Następnie przyszedł czas na dwie wygrane. Najpierw 45:24 z UKS Basket Regnum Bydgoszcz i 52:48 z MKK Basket Koszalin. Mecz z Koszalinem był bardzo nerwowy. ASy kończyły mecz bez 3 podstawowych graczy, którzy spadli za faule.

"Mecz z MKK był ostatnim meczem w grupie, z której wyszlismy z bilansem 2-1 co dało nam drugie miejsce w grupie i awans do półfinału " - mowi trener Paweł Mierczak.

W półfinale na mrągowian czekała drużyna Wilki Morskie Szczecin. Do połowy mecz był bardzo wyrównany niestety słabsza trzecia kwarta przyniosła porażkę 45:56. Niedziela to ostatni dzień turnieju i ostatni mecz młodych ASów, którego stawką bylo trzecie miejsce. Przeciwnikiem był bardzo mocny zespół - Stelmet Zielona Góra - czyli żacy aktualnych mistrzów polski! Niestety stres i zmęczenie spowodowane wąską rotacja przez cały turniej nie pozwoliły ASom nawiązać walki i stąd najwyższa przegrana w turniej 31:91.

Najlepszym strzelcem turnieju został Oskar Chrzanowski, do pierwszej piątki turnieju został wybrany Jakub Kaszuba a najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Przemysław Dobek.

Serdeczne podziękowania nalezą sie trenerowi Edwardowi Traskowskiemu z Nenufar 5 Ełk za wypożyczenie swoich zawodników oraz ich rodzicom. Dziękujemy rownież zawodnikom TSK RoŚ Pisz za doping przez cały turniej.

Wyjazd współfinansowany ze środków Gminy Miasta Mragowo.

• Opublikowano: wtorek, 15, marzec 2016 10:28