bg

Koszykówka

KS "AS" Mrągowo - podsumowanie 2016 roku.

Podumowanie 2016 roku koszykarzy "AS" Mrągowo.

Rok 2016 był kolejnym pasmem sukcesów koszykarskiej drużyny z Mrągowa. Klub Sportowy "AS" Mrągowo rywalizował na różnych szczeblach rozgrywek, po raz kolejny zaznaczając swoje miejsce na mapie koszykarskiej Polski.

W pierwszej połowie roku juniorzy klubu zostali wicemistrzami województwa w rozgrywkach ligowych Warmińsko Mazurskiego-Związku Koszykówki. W tych samych rozgrywkach królem strzelców został Michał Mrozicki. Juniorzy zajęli szóste miejsce w finale strefowym gdzie pierwsze cztery zespoły awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Jako uczniowie ZOS „Baza” Mrągowo zajęli piąte miejsce w województwie w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w kategorii szkół ponadgimnajzalnych.

Ich młodsi koledzy z ZOS „Baza” (drużyna kadetów) zostali wicemistrzami województwa w tych samych rozgrywkach w kategorii szkół gimnazjalnych. Kadeci ponadto wygrali turniej koszykówki kadeta w Wilkasach, zajęli trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Działdowie oraz dziesiąte miejsce w strefowej lidze kadeta młodszego.

Zawodnicy KS "AS" Mrągowo brali udział także w rozgrywkach Nidzickiej Ligi Koszykówki, w której seniorzy klubu zostali mistrzami natomiast juniorzy zajęli czwarte miejsce.

W nowym sezonie 2016/17 dwóch zawodników drużyny juniorów wzmocniło silne drużyny z pomorza: Jan Świtaj przeszedł do Asseco Gdynia natomiast Michał Mrozicki do Trefl Sopot S.A.

Liczne kontuzje drużyny spowodowały słaby start w rozgrywkach Strefowej Ligi Juniorów i bilans 0 wygranych, 6 porażek. Drużyna nie rozegrała ani jednego meczu w pełnym składzie. Zawodnicy lepiej poradzili sobie w rozgrywkach szkolnych gdzie pewnie zwyciężyli w turnieju rejonowym w Piszu i awansowali do półfinałów województwa szkół ponadgimnazjalnych.

Juniorzy zajęli także trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Juniora w Olsztynie.

Znacznie lepiej rozpoczęli nowy sezon kadeci, którzy są liderami Ligi Wojewódzkiej Kadetów ponosząc w niej tylko jedną porażkę. Ponadto kadeci zajęli drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Kadeta o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowo oraz awansowali do turnieju barażowego o finał wojewódzki jako uczniowie ZOS „Baza” w kategorii szkół gimnazjalnych.

Młodzicy "AS" Mrągowo, jeszcze jako żaczki, zajęli czwarte miejsce w ogólnopolskich turniejach minikoszykówki w Bydgoszczy, Białymstoku i Nidzicy.

Reprezentacja ZOS "Baza" Mrągowo złożona głownie z zawodników klubu awansowała do półfinałów mistrzostw województwa szkolnego związku sportowego szkół podstawowcyh.

W obecnym sezonie zawodnicy rocznika 2003-2005 grają w wojewodzkiej lidze młodzika i legitymują się bilansem 1-3. Wychowanek klubu - Adrian Bachmura - został powołany do kadry województwa warmińsko-mazurskiego i reprezentował jej barwy podczas półfinałów Ogólnopolksiej Olimpiady Młodzieży.

Szkolenie młodzieży w zakresie piłki koszykowej w Klubie Sportowym "AS" Mrągowo w 2016 roku było dofinansowane ze środków Gminy Miasto Mrągowo.

tekst: Klub Sportowy "AS" Mrągowo
  • Opublikowano: piątek, 30, grudzień 2016 20:25