bg

Piłka nożna

Samorządowcy grali w piłkę w Mrągowie

Mrągowo przez dwa dni gościło drużyny ze strefy północno-wschodniej, które walczyły o awans do finału XVIII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej.

W dwóch mrągowskich halach sportowych zespoły samorządowe walczyły o miejsca premiowane udziałem w finałach. W eliminacjach udział wzięło szesnaście drużyn w dwóch kategoriach a rywalizacja w trakcie meczy między drużynami była bardzo zacięta i emocjonująca.

W związku z tym, że strefa północno-wschodnia jest najliczniejszą strefą, aż sześć pierwszych zespołów kategorii open i dwa zespoły kategorii 45+ uzyskało awans do finału MPPS w Brennej, które odbędą się w terminie 17 – 18 maja br.

Najlepszą drużyną eliminacji strefy północno-wschodniej w grupie OPEN, okazała ekipa z Urzędu Miasta w Nasielsku, która w finale pokonała reprezentację Samorządu Bielska Podlaskiego wynikiem meczu - 2 : 1. Na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z Bartoszyc. Czwarte miejsce przypadło drużynie z Urzędu Miejskiego w Radomiu. Awans do finałów uzyskały także reprezentacje: Nowego Dworu Mazowieckiego oraz ekipa Urzędu Gminy Golubia-Dobrzynia.

Podczas oficjalnego zakończenia i podsumowania eliminacji, zostali wyróżnieni także indywidualni zawodnicy.

W kategorii OPEN - najlepszym bramkarzem eliminacji został Osmański Kamil z Bielska Podlaskiego. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Rafałowi Załodze – Urząd Miasta Nasielsk.

W podsumowaniu kategorii 45+ należy wyróżnić zwycięzcę grupy – Samorząd Mrągowo. Nasza ekipa wygrała drugi raz z rzędu w eliminacjach do Mistrzostw. Ekipą, która zajęła miejsce drugie w tej grupie i tym samym awans na finały w Brennej, była reprezentacja Nowego Dworu Mazowieckiego. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Radomiu, na miejscu czwartym uplasowali się seniorzy Urzędu Miejskiego w Nasielsku.

W tej grupie, najlepszym zawodnikiem został wytypowany Grzegorz Wysoki – Nowy Dwór Mazowiecki a najlepszym bramkarzem został Zbigniew Górki – Samorząd Mrągowo. Statuetkę i nagrodę dla najstarszego zawodnika mistrzostw otrzymał Ryszard Nowakowski – Urząd Miasta Mrągowo.

W organizację tegorocznych eliminacji w Mrągowie, włączył się Urząd Miasta oraz Burmistrz Miasta Mrągowa Pani Otolia Siemieniec, która objęła patronatem całą imprezę.

Nagrody rzeczowe i puchary zostały też ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie a nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników zostały ufundowane przez Związek Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wyniki spotkań

  • Opublikowano: czwartek, 20, marzec 2014 09:56
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb