bg

Piłka nożna

MKS Mrągowia podejmie Tęczę Biskupiec

Przed nami ligowe starcie z Tęczą Biskupiec, czyli starym dobrze znanym rywalem, z którym o ligowe punkty nie mierzyliśmy się kilka dobrych sezonów. Spotkanie w sobotę 5 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Mrągowie.
 
Drużyna Tęczy to beniaminek IV ligi, który powrócił w jej szeregi po trzyletniej przerwie. W 2012 roku Tęcza z hukiem spadła do „okręgówki”, ale na koniec ubiegłego sezonu fetowała jak najbardziej zasłużony awans.
 
W składzie Tęczy odnajdziemy m.in. Rafała Dzierbickiego, jednego z liderów drużyny, który występował w Mrągowii w najlepszym sezonie naszej drużyny, w którym zdobyliśmy wicemistrzostwo III ligi. Wtedy „Dzierbi” był w Mrągowii zawodnikiem, od którego trener zaczynał ustalanie składu, ale późniejsze kontuzje niestety pokrzyżowały jego plany. Po pobycie w GKS-ie Bełchatów i Olimpii Zambrów powrócił do macierzystego klubu i wiosną był wyróżniającym się graczem.
 
Do Tęczy przed sezonem powędrował z Mrągowa także Szymon Nałysnyk, który poprzednie dwa sezony spędził w Mrągowie.
 
Trzecim piłkarzem, świetnie znanym w Mrągowii, a obecnie grającym w Tęczy jest Dawid Wiśniewski, który trafił do klubu zaledwie kilka dni temu, ale już zdążył zadebiutować w drużynie z Biskupca.
 
W ostatnich dniach do klubu trafił także bramkarz Michał Przyborowski ze Stomilu Olsztyn, dla którego mecz z Mrągowią będzie okazją do debiutu w nowych barwach.
 
Drużyna Wojciecha Jałoszewskiego podobnie jak nasz zespół ma za sobą ciężki początek sezonu. W sześciu spotkaniach Tęcza zdobyła 5 punktów i wyprzedza nasz zespół jedynie bilansem bramek. A tych nastrzelali już sporo, bo 12 co jest obecnie czwartym rezultatem w IV lidze. Co ciekawe, Tęcza sporo strzela, ale i sporo traci. 10 straconych goli pokazuje, że defensywa gości jest do pokonania. Mamy nadzieję, że nasz zespół to wykorzysta.
 
W sobotnim meczu z Tęczą, w naszym zespole nikt nie pauzuje za żółte kartki, trener ma do dyspozycji optymalny skład, zatem liczymy przede wszystkim na walkę, a co za tym idzie i dobry wynik.
 
  • Opublikowano: piątek, 04, wrzesień 2015 13:43
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb