bg

Piłka nożna

Sobota w Ekomarinie - relacja

24 sierpnia odbył się tegoroczny Turniej Futbol Zmienia - PUCHAR FAIR PLAY pod patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo. Areną naszego turnieju była Ekomarina w Mrągowie, w okolicach której był jednocześnie rozgrywany finał regat 7 Cudów Mazur.

 

W Turnieju Futbol Zmienia - PUCHAR FAIR PLAY wzięło udział 5 zespołów złożonych z dzieci i młodzieży Mrągowa ale także goście z Giżycka, gminy Pozezdrze i uczestnicy wymiany międzynarodowej organizowanej przez OHP Mrągowo. Drużyny składały się z 6 graczy, w tym co najmniej 2 dziewczyn. Mecze odbywały się bez sędziów, a rolę mediatorów, którzy prowadzili strefy dialogu pełnili wolontariusze sportowi.

 

I miejsce zajęła drużyna z gminy Pozezdrze - Amators
II miejsce zajęła drużyna z Mrągowa - MSIS
III miejsce zajęła drużyna reprezentująca uczestników wymiany międzynarodowej - Dzikie Koty
Pozostałe drużyny to: Boska Piątka i Giżyckie Orły

 

Dla drużyn uplasowanych na podium czekały nagrody w postaci pucharów.

 

Tego samego dnia odbył się Sportowy Festyn Przedszkolaków. Impreza skierowana była do dzieci z terenu Miasta Mrągowo w wieku przedszkolnym.

 

Każde dziecko miało do pokonania pięć opisanych i oznaczonych stacji, po których dostawało nagrodę. Na każdej stacji czekali wolontariusze sportowi, którzy objaśniali oraz pomagali uczestnikom pokonanie stacji.

 

Festyn był dodatkowym elementem w programie zajęć sportowo-ruchowych na Boiskach Orlik 2012, które są realizowane na Boiskach Orlik 2012 we współpracy z Centrum Kultury i Turystyki oraz mrągowskimi Przedszkolami. W tegorocznym festynie uczestniczyło 47 dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz ich rodzice.

 

Fot. Mazurskie Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych

 

  • Opublikowano: środa, 28, sierpień 2013 12:23
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb